Arabalarını değiştirmek ya da yeni bir araba satın almak isteyen kişilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan kredi türleri arasında yer alan araç kredisi paketleri sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Akbank taşıt kredisi koşulları ise kullanılacak olan kredi türüne bağlı olarak belirlenmekte olup şu şartlar şunlardır:

Akbank Sıfır Araç Kredisi 

Araç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri kredi türleri arasında yer alan sıfır araç kredileri bankaların da en çok kullandırmak istedikleri kredi türleri arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni bankanın kredi kullandırım karşılığında araç ruhsatı üzerine rehin koyması sayesinde kredi geri dönüşünü güvence altına almasıdır. Sıfır araç kredisi başvurusu için satın almak istediğiniz aracın proforma faturası, kimlik, adres ve gelir belgeniz ile Akbank şubelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 18 yaşını dolduran, düşük kredi notu olmayan ve aylık belgelenebilir geliri olan herkes Akbank taşıt kredisi başvurusu formunu doldurma hakkına sahiptir.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi 

İkinci el araç satın almak isteyen müşterileri için ikinci el taşıt kredisi alma imkanı sunan Akbank uygun faiz oranları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Akbank ikinci el taşıt kredisi başvurusu için satın almak istediğiniz araca ait olan ruhsat, noter onaylı satış sözleşmesi ve diğer belgelerle başvuruda bulunmaları yeterli olacaktır.