Akbank Taşıt Kredisi Fırsatı

Akbank taşıt kredisi fırsatından yararlanarak isterseniz sıfır kilometre ya da isterseniz ikinci el bir taşıt sahibi olabilirsiniz. Akbank taşıt kredisinden yararlanmak için neler yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Akbank taşıt kredisi sayesinde hayâlinizdeki araca sahip olmanızı sağlıyor. Taşıt sahibi olmak son yıllarda çok zor hâle geldi. Özellikle devlet tarafından taşıtlara yüklenen vergiler ve her yıl vermek zorunda olunan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ara. sahibi olmayı zorlaştırıyor. Üstelik bunların yanında bir de araca zorunlu taşıt sigortası yaptırmak söz konusu. Tüm bunlar insanları taşıt sahibi olmaktan uzaklaştırıyor. Pahalı otomobil fiyatları insanları bankalardan kredi almak zorunda bırakıyor. Çoğu banka taşıt kredilerine yüksek faiz uyguluyor. Avantajlı taşıt sigortası bulmak pek kolay olmuyor. Her ne kadar dizel ve benzin fiyatlarına zam gelse de ve daha da zam geleceğine dair söylentiler ve öngörüler artsa da Akbank taşıt kredisinden yararlanarak bu durumu göz ardı edebilirsiniz. Hayâlinizdeki otomobile ya da taşıta uygun taksitlerle sahip olabilirsiniz. İster sıfır km ister ikinci el aracınız için kredi alabilirsiniz.

Akbank, taşıt sahibi olmak isteyenlere avantajlı kredi seçenekleri sunuyor. Üstelik hayâlinizdeki taşıtın markası ya da modeli önem arz etmiyor. Akbank, nihaî fatura değer 50 bin TL’yi aşan binek araçlarda bedelin 50 bin TL’ye kadar olan kısmının %70’i kadar kredi veriyor. 50 bin TL’nin üstünde olan kısmın %50’si kadar kredi veriyor. Böylece aldığınız kredinin üstüne az miktarda nakit para katarak taşıt alabiliyorsunuz. Akbank taşıt kredisinden yararlanmak için hangi koşulları sağlamanız gerektiğini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Akbank taşıt kredisi almak için sağlamanız gereken koşullar diğer bankaların da ortaya koyduğu standart koşullardır. Elbette kredi alabilmek için 18 yaşından büyük olmalısınız. Risk ve istihbaratınızda olumsuzluk olmamalıdır. Yani kredi notunuz yüksek olmalıdır ve riskli müşteri kategorisinde olmamanız gerekmektedir. Gelirinizi belgelemeniz şarttır. Aldığınız kredinin geri ödeme taksitleri evde yaşayan kişilerin aylık gelirinin %50’sini aşmamalıdır. Yani eğer kredi geri ödeme taksitleriniz 1,400,00 TL ise evde yaşayan kişilerin aylık toplam geliri 4000 TL ise bu durumda gelirin yarısı 2500 TL eder. Yani taksitler gelirin yarısını aşmamış olur. Kredi hayat sigortası yaptırmak zorunludur. Sizin vefat etmeniz hâlinde banka kredi geri ödemelerinin kalanını sigortadan alır. Böylece mirasçılarınız zor durumda kalmaz. Size ferdî kaza sigortası yapılır ve satın aldığınız aracın üstüne rehin konur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   e Turuncu Hesap Kapatma ve Şikayet

Sıfır km bir araç aldığınızda12 aydan 48 aya varan vadelerle %1,09 faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeler nüfus cüzdanınız, adres teyidini gösterir bir belge, gelir durumunuzu gösteren bir belge ile fatura ya da noter sözleşmesidir. Çalışıyorsanız maaş bordronuzu, serbest meslek sahibi iseniz vergi levhanızı, firma ortağı iseniz yine vergi levhanızı, emekli iseniz hesap cüzdanınızı göstermeniz zorunludur.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.