Bankalara borcu olan kişilerin bu borçlarını mutlaka düzenli olarak son ödeme tarihi geçirilmeden ödemeleri gerekmektedir. Kredi borcu ya da kredi kartı borcu gibi bankalara olan borçların son ödeme tarihi geçmesine rağmen ödenmemesi durumunda bankanın tahsilat merkezi devreye girerek alacağın tahsili için gerekli işlemleri başlatmaktadır.

Akbank Tahsilat Servisi 

Akbank tarafından kullandırılan tüm kredili ürünlerin takibini yürüten departmana Akbank Tahsilat Servisi adı verilmektedir. Bankanın tahsilat işlemlerini yürüten bu servis alacağın tahsili için tüm işlemleri yapmakta yetkilidir. Yapılan işlemlere ve sunulan seçeneklere rağmen alacak tahsil edilemiyorsa bu durumda banka alacağı yetkili olan avukatlarına devreder.

Akbank Tahsilat Servisi Numarası 

Akbank tahsilat servisi 0850 ile başlayan numarasının yanı sıra 444 25 25 olan Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de hizmet vermektedir. Bu numara üzerinden yapılan aramalarda tahsilat servisi ile görüşmek için aradığınızı söylemeniz durumunda banka yetkilisi sizi ya ilgili departmana aktaracak ya da bu departmana ulaşmanızı sağlayacak olan iletişim numarasını verecektir. Bu sayede tahsilat servisi ile gerekli olan iletişimi kurmanız sağlanacaktır.