Teknolojiyi en etkin şekilde kullanan bankalar arasında yer alan Akbank direkt internet sitesi ve Akbank SMS kredi paketi ile dilediğiniz her yeri adeta bir banka şubesine dönüştürüyor. Cep telefonunuzdan sadece tek bir kısa mesaj göndererek hemen kredi başvurunuzu oluşturabilir, aldığınız kredi ön onayı ile şubelerden kredinizi çok daha kolay bir şekilde hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank SMS kredi başvurusu için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden Nakit yazdıktan sonra kimlik numaranızı da ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 4425 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajı gönderdikten sadece dakikalar sonra Akbank kredi başvuru sonucu mesajı gönderdiğiniz cep telefonu numarasına yine kısa mesaj olarak gönderilecektir. Kredi başvurunuzun kabul edilmesi halinde kredi ön onayı gönderilir. Bu onay kredi başvurunuzun kabul edildiği ve kredi evrakları ile şubeye başvuruda bulunmanız halinde onaylanan kredi tutarını aynı gün kullanabileceğinizi gösterir.

Ancak Akbank SMS ihtiyaç kredi başvurusu için limit sınırlaması uygulanmakta olup en fazla 20 bin lira ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilmektedir. Yani Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için 20 bin liradan daha fazla kredi kullanmak isteyen kişilerin şubelerden başvuruda bulunması gerekir. Yine Akbank Avea ve Vodefone aboneleri ihtiyaç kredisi başvurusu için oluşturdukları kısa mesajı 0532 750 25 25 numarasına göndermelidir. Akbank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmakta olup 20 bin lira ve altı tutarlar için yapılan kredi başvurularında kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde cep telefonunuza gönderilmektedir. Kredi başvuru reddi halinde ise kredi notu sorgulanarak daha düşük kredi tutarları için yeniden form doldurmanız mümkündür.