Akbank Neo kart başvurusu yapmak kolaydır. Akbank Neo kart avantajlı bir bankamatik kartıdır. Ayrıca hesabınızda para olmadığında size artı para limiti de açabilmektedir. Bu avantajlı kart hakkında bilgi edinmek ve Akbank Neo kart başvurusunun nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Akbank Neo Kart Nedir?

Bankalar müşterilerine çoğu zaman avantajlı bankamatik kartları ve ek para veren hesap kartları sunmaktadır. Bankaların çoğu bu kartları çeşitlendirmekte ve her müşteri tipine hitap eden kart türleri oluşturmaktadır. Hatta bu kartların bazıları hem kredi kartı gibi hem de hesap kartı gibi kullanılabilmektedir. Çok çeşitli özelliklere sahip olan bu kartlar bankalar tarafından müşterilere sunulmaktadır. Bu kartlardan, sahip oldukları özelliklere bağlı olarak yıllık kullanım ücretleri yani aidatlar alınabilmektedir. Ancak bu yazımızda bahsedeceğimiz bankamatik kartı çok sayıda avantaj sağlayan ve genellikle iş verenler tarafından tercih edilen kartlardan biridir. Akbank Neo kart, sahip olduğu özelliklerle pek çok Akbank müşterisi tarafından tercih edilmektedir. Akbank Neo kartın özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak ve Akbank Neo kart başvurusunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Akbank Neo Kart Başvurusu

Akbank Neo kart başvurusu yapmak istiyorsanız Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Akbank Neo kart başvurusu için bir başvuru formu doldurmanız yeterlidir. Akbank müşterisi iseniz Akbank mobil bankacılığı kullanarak da Akbank banka kartı başvurusu yapmanız mümkündür. Akbank ATM’lerinden Menüler > Başvurular kısmından Neo kart seçeneğini tercih ederek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank telefon bankacılığı da başvurunuz için yararlanabileceğiniz diğer kanaldır. Ancak Akbank müşterisi değilseniz başvuru için mutlaka şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Akbank Neo Kart Ücreti

Akbank Neo Kart yakın zaman önce “Akbank Kart” olarak farklı bir isme büründü. Artık banka kartınız ile temassız ödeme gibi birçok kredi kartı özelliğini de kullanabileceksiniz. Bankanın web sitesine göre Akbank Kart’ın yıllık bir abonelik ücreti bulunmamakta.

Akbank Neo Kart İban No Öğrenme

Halihazırda Akbank kartınız varsa hesabınıza ödeme almak için iban numarasına ihtiyaç duyacaksınız. Akbank Neo kartınız üzerinde yazan 16 haneli kod sizin kart numaranızdır ve iban değildir. İban numaranızı öğrenmek için 8 haneli müşteri numaranızı Akbank müşteri hizmetlerine söyleyerek hesap numaranızı ve şube kodunuzu almalısınız. Sonrasında ise Akbank’ın web sitesinden iban numaranızı kolayca öğrenebilirsiniz.

blank

Akbank Neo Kart Avantajları

Akbank Neo kart sahibi iseniz haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca para çekme ve para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca yine 7 gün ve 24 saat boyunca para transferleri gerçekleştirebilir, faturalarınızı ödeyebilir, otomatik fatura ödeme talimatları verebilirsiniz. Eğer kurumlara borçlarınızı ödemek istiyorsanız bu işleminizi de aynı şekilde yapmanız mümkündür. Daha pek çok bankacılık işlemlerinizi bu kartla gerçekleştirebilirsiniz. Akbank bünyesinde vadesiz bir hesabınızın olması bu karta sahip olmanız için yeterlidir. Hesabınızda bakiyeniz yani yeterli miktarda nakit paranız olduğu sürece bu kartı kullanabilirsiniz. Eğer hesabınızda harcamalarınızı yapmanızı sağlayacak kadar nakit paranız yoksa bu durumda Artı Para adı verilen bir özelliği hesabınıza ekleyerek bankanın açacağı limit sayesinde harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda vadesiz hesabınız bir kredili mevduat hesabı gibi hizmet verecektir. Yani hesabınızdan Artı Para kullandığınız sürece bakiyeniz eksili görünecektir. Bu da bankaya borçlu olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu yüzden Artı Para limitinizi kullanırken çok dikkatli olmalı ve bu limiti sadece çok acil durumlarda yani acil nakit para ihtiyacınız olduğunda kullanmalısınız. Akbank Neo kartınızla hesabınıza para yatırdığınız zaman hesabınız eksili bakiyeden kurtulacaktır. Yani -400 TL bakiyeniz varsa hesabınıza en az 400 TL yatırarak bu eksili bakiyeden kurtulabilirsiniz. Bu durumda hesabınızda 0 TL olacaktır. Eğer bakiyeniz -400 TL iken hesabınıza 500 TL yatırırsanız bu durumda hesabınızda 100 TL olacaktır. Artı Para özelliğinden yararlandığınızda borcunuza aylık %1,84 oranında faiz uygulandığını da bilmelisiniz.