Maaşınızı Akbank şubeleri üzerinden alıyorsanız hayalinizdeki evi çok daha avantajlı koşullar ile satın alabilirsiniz. Hemen Akbank konut kredisi başvuru formu doldurarak evinizi bugün satın alabilir, ödemesini ise 120 ay vadeli olarak gerçekleştirebilir ve bu sayede gerçekten kira öder gibi ev sahibi olmak hayaline ulaşabilirsiniz.

Maaş müşterileri için özel bir kampanya düzenleyen Akbank konut kredisi faiz oranları için indirime giderek aylık yüzde 1,25 faiz oranı sunuyor. Bu sayede 100 bin lira konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin aylık ödemesi bin 613 lira seviyesine çekiliyor. Ancak yapılan seçimin ardından tek başına iktidar garantisinin alınması sonucunda önümüzdeki aylarda ekonomik verilerin artıya dönmesi halinde konut kredisi faiz oranları başta olmak üzere kredi faiz oranlarının düşmesi bekleniyor.

Yani konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu süreci beklemede geçirmeleri öneriliyor. Burada önemli olan ise dengeyi sağlamak. Yani gerçekten fiyat açısından çok ucuz bir evin bulunması ya da ev satın almak isteyen çiftlerin tüm beklentilerini karşılayan bir konut bulmaları halinde kredi faiz oranları üzerinde çok durmadan hemen bu konutu satın almaları öneriliyor. Bu durumda konut kredisi faiz oranları düştü şeklinde haberlerin takip edilmesi ve konut kredisi faiz oranları düştüğü anda hemen konut kredisi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunularak bu düşen faiz oranlarından yararlanılması öneriliyor.