Kredi notu her geçen gün biraz daha hayatımıza girmeye devam ederken özellikle de bankalar ile yakın ilişkiler içinde olan kişiler için önemi oldukça büyüktür. Kredi onayı alınmasından kullanılan krediler için uygulanacak olan kredi faiz oranlarına kadar pek çok konuda kredi notu ortalamasının payı büyüktür.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki bankalar üzerinden kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirmektir.

Bu işlemden yararlanmak isteyen kişilerin bankaların internet şubesi üzerinden sorgulama yapması ya da kimlik belgeleri ile banka şubelerini ziyaret etmektir. Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi ise sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilere yönelik olarak Findeks internet sitesi üzerinden sunulmaktadır.

Akbank Müşteri Kredi Notu Öğrenme 

Kredi notu sorgulaması işlemini Akbank üzerinden yapmak isteyen kişilerin Akbank direkt internet sitesi sistemine giriş yaptıktan sonra krediler bölümünde yer alan risk raporu butonunu tıklamaları yeterli olacaktır. Daha sonra açılan pencerede onay verilmesi durumunda kişiye Findeks kredi notu ortalaması bilgisinin de yer aldığı Findeks risk raporu gönderilerek işlem sonuçlandırılmaktadır.