Akbank Kredi Notu Öğren

Akbank kredi notu öğrenme yöntemi oldukça kolaydır. Kredi notunuzu Akbank Direkt uygulaması sayesinde çok kolay ve hızlı şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için Akbank Direkt uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Akbank kredi notu öğrenme yöntemi hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Akbank mobil bankacılık uygulaması olan Akbank Direkt ile kredi notunuzu öğrenmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça kolaydır. Akbank Direkt uygulamasını indirerek kredi notunuzu öğrenmek için hangi adımları izlemeniz gerektiğini açıklayacağız. Ancak öncelikle kredi notundan ve kredi notunun öneminden söz edeceğiz.

Akbank, kredi notunuzu öğrenmenizi ve bankalarla aranızdaki ilişkiyi iyi tutmanızı sağlıyor. Akbank, bankalarda ne kadar kredi  ve kredi kartı limitiniz olduğunu, unuttuğunuz ödemelerinizin olup olmadığını, geciktirdiğiniz ödemelerin hangileri olduğunuz öğrenmenizi sağlıyor. Ayrıca kredi notunuzu da kolay yollardan öğrenmeniz için Akbank Direkt uygulamasını size sunuyor. Bunun nedeni, kredi notunuzun sandığınızdan çok daha önemli olmasıdır. Kredi notunuz oldukça önemlidir. Çünkü bu not kredi başvurusu yaptığınız zaman tüm bankaların baktığı referans kodudur. Kredi notunuza bakan kurumlar sadece bankalar değildir. Şirketler de kredi notunuza bakmaktadırlar. Özellikle GSM operatörleri faturalı tarifenize ek ücretlerle telefon almak istediğiniz zaman sizin kredi notunuza bakmaktadırlar. Kredi notunuz sizin ödeme alışkanlıklarınız, borcunuza ne kadar sadık olduğunuz ve ödemelerinizi zamanında yapıp yapmadığınız gibi bilgiler hakkında bankalara ve şirketlere önemli bilgiler verir. Kredi notunuz hesaplanırken bunların tümü göz önüne alınır. Böylece ortaya 0 ve 1800 arasında bir sayı çıkar. Kredi notunuz hesaplanırken sizin geçmişte aldığınız krediler ve kredi kartları ve yaptığınız kredi geri ödemeleri ile kredi kartı ödeme bilgileri de dikkate alınmaktadır. Kredi notunuzu yükseltmek için tüm kredi borçlarınızı ve kredi kartı borçlarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekir. Kredi notu hakkında Akbank, müşterilerine internet sitesinden de bilgi vermektedir. İsterseniz Akbank internet sitesine girerek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Kredi notunuzu Akbank Direkt mobil uygulaması ile öğrenmeniz mümkündür. Bunun için Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım menüsüne girmeniz gereklidir. Bu menüde Risk Raporu (Findeks) sekmesine girmelisiniz. Böylece kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Akbank Direkt üzerinden kredi notunuzu öğrendiğinizde bunun için banka sizden bir miktar ücret alacaktır. Bu tutar 4-5 TL civarında olabilir. Bildiğiniz gibi kredi notunuzu Findeks platformu aracılığıyla da öğrenmeniz mümkündür. Ancak bunun için Findeks platformuna üye olmanız gerekmektedir. Findeks platformuna üye olarak kredi notunuzu sorgulamak istediğinizde de sizden bu işlem için 4,72 TL alınacaktır.

Kredi notunuz 0-500 arasında ise kredi almak ihtimaliniz çok düşüktür. 500-800 arasında ise iptekle ya da kefille kredi almanız mümkün olabilir. 800-1100 arasında ise kredi alma ihtimaliniz biraz vardır. 1100-1400 arasında ise kredi notunuz iyi demektir. Kredi alabilirsiniz. 1400 ve üzeri notunuz varsa Türkiye ortalamasında ya da Türkiye ortalamasının üzerindesiniz demektir. Kolayca kredi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.