Bu yazımızda “ Akbank Kredi Hesaplama ” konusunu ele alıcaz.Kredi kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de kullanmak istedikleri kredi tutarı için ödemeleri gereken aylık taksit tutarıdır. Kredi hesaplama makinesi üzerinden bu bilgiyi edinmek çok kolaydır. Akbank kredi hesaplama işlemi için bankanın internet sitesi üzerinden krediler bölümünden hesaplama butonun tıkladığınız anda kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve geri ödeme vade seçeneklerini doldurarak ödemeniz gereken aylık taksit tutarını belirlemeniz mümkündür.

Ancak bu tutar tek başına kredi karşılaştırma işleminde kullanılmak için yeterli değildir. Çünkü kredi karşılaştırması yapmak için ödenmesi gereken aylık taksit tutarı kadar kredi dosya masrafı gibi tutarlar da hesaplamalara dahil edilmelidir. Aksi halde yapılacak olan karşılaştırma yanlış olacaktır. Bankaların büyük bir bölümü müşteri çekebilmek adına kredi faiz oranları için indirime giderken kredi dosya masrafları için ise oran yükseltirler. Yani müşterilerine düşük faiz sunarlarken bu faiz oranındaki indirim tutarını kredi masrafı olarak müşterilerinden tahsil ederler.

Böyle bir hataya düşmemek için mutlaka kredi karşılaştırması için kredi faiz oranları kadar bankaların gizli masrafları da hesaplamalara dahil edilmeli ve kredinin toplam maliyetleri karşılaştırmada kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde yapılan hesaplamalarda gerçek sonuç alınacaktır. Akbank konut kredisi hesaplama ve Akbank taşıt kredisi hesaplama işlemleri de bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.Akbank Kredi Hesaplama işlemlerini ayrıca akbank’ın resmi web sitesi üzerinden de yapabilirsiniz.