Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişilere müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Akbank konut kredisi faiz oranları 0.89 seviyesine geriledi. Bu sayede kredi kullanan kişilerin faiz yükü biraz daha azaltılarak daha iyi koşullarda ev sahibi olunmasına izin veriliyor.

Akbank Büyük Kırmızı Ev 

Konut kredisi kampanyalarını müşterileri için Akbank büyük kırmızı ev çatısı altında sunan Akbank diğer bankalara oranla çok daha uygun koşullarda yeni evinizin anahtarına sahip olmanızı sağlıyor. 120 ay vadeli konut kredisi kullandıran banka aynı zamanda konut kredisi faiz oranları için yüzde 0.89 seviyesini başlangıç olarak kullanıyor.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama 

Bankanın müşterilerine sunduğu hesaplardan biride konut kredisi hesaplama olarak öne çıkıyor. Bankanın internet sitesi üzerinden yapacağınız ziyaret ile ana sayfada yer alan kredi hesaplama makinesi üzerinden kullanmak istediğiniz konut kredisi tutarı ve kredi geri ödeme vade seçeneklerini doldurarak kredi hesaplamasında bulunabiliyorsunuz.

120 Ay Vadeli Konut Kredisi 

Akbank 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar arasında bulunmasına rağmen müşterilerinin en fazla 120 ay vadeli konut kredisi taleplerini onaylamayı tercih ediyor. Bunun en önemli nedeni uzayan vadelerin aşırı derecede kredi faiz yükünü şişirmesi gösterilirken yine kredi vadesinin gereksiz uzaması bankanın da daha fazla risk yüklenmesi anlamına geliyor.

Aylık konut kredisi taksitini ödemekte zorlanmayacak olan kişilerin ise genelde en fazla 60 ay vadeli konut kredisi kullanmaları öneriliyor. Çünkü konut kredisi vadesi uzadıkça kişinin ödemesi gereken toplam konut kredisi faizi de artıyor ve bu da gereksiz bir yük oluşmasına neden oluyor.