Son dönemde ekranların sevilen iki yüzünün baş rolde yer aldığı reklam filmleri ile dikkat çeken Akbank ihtiyaç kredisi kampanyaları ile bu ilgiyi sürdürmeye oldukça kararlı görünüyor. Özellikle de Akbank ihtiyaç kredisi paketlerinde internetten ve cep şubeden yapılan kredilerde oldukça cazip ihtiyaç kredisi faiz oranları sunulurken 48 ay vadeli kredi kullanımına da olanak sağlanıyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Bankadan kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yanıt almak istedikleri ilk iki soru “ne kadar kredi kullanabilirim?” ve kullanmak istedikleri kredi tutarı için ne kadar aylık taksit ödeyecekleri sorusudur. Kişinin kullanabileceği kredi tutarı aylık geliri ve kredi notu ortalaması ile alakalı olurken aylık ödenecek taksit tutarının belirlenmesi için Akbank kredi hesaplama makinesi sorunuza yanıt verecektir. Bunun için Akbank internet sitesi üzerinde yer alan kredi hesaplama makinesi alanına kredi tutarı ve kredi vadesi bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır.

Akbank Kredi Başvurusu SMS 

SMS ile kredi kullanmak isteyen müşterileri için Akbank SMS kredi 4425 hizmetini sunmaktadır. Akbank SMS ile kredi başvurusu işleminde bulunmak isteyen kişilerin KREDİ yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını da ekleyerek oluşturdukları bu kısa mesajı 4425 numarasına göndermeleri yeterli olacaktır.

Akbank Kredi Başvurusu Sorgulama 

Akbank kredi başvuru formu dolduran kişilerin kredi sonuçları genelde aynı gün taraflarına kredi başvurusu için kullandıkları cep telefonuna SMS olarak gönderilmektedir. Zaten Akbank direkt kredi başvurusunda bulunan kişiler ile Akbank SMS kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi başvuru sonucu cep telefonlarına kısa mesaj olarak dakikalar içerisinde gönderilmektedir.