Akbank yüzde 1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla ve 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi veriyor. Akbank ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız faiz oranları ve kampanya koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

İhtiyaç kredisi almaya her zaman ve herhangi bir ihtiyacınız için gereksinim duyabilirsiniz. Adı üstünde ihtiyaç kredisi bu; nakit paraya sıkıştığınız zaman hangi ihtiyacınız için olursa olsun kredi almak zorunda kalabilirsiniz. Elbette herkes ihtiyaç kredisini güzel bir sebep için almak ister. Ancak zaman zaman can sıkıcı sebeplerle de paraya ihtiyacınız olabilir. Bu durumda faiz oranı düşük olan ve uygun vade seçenekleri sunan ihtiyaç kredisi almak istersiniz. Akbank işte bu gibi durumlarda size yüzde 1,25’ten başlayan faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi sunmaktadır.

Akbank ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında ayrıntılı bilgi almak ve örnek ödeme planını görüntülemek için Akbank websitesine girebilirsiniz. Örneğin, 36 ay vadeyle 10.000 TL kredi aldığınızda bu krediye yüzde 1,39 oranında faiz uygulanacaktır. Akbank ayrıca kredinizi şimdi kullanıp  geri ödeme taksitlerinizi üç ay erteleme olanağı da sunmaktadır. Akbank avantajlı ihtiyaç kredisinden yararlanmak için acele etmelisiniz. Bu kredi için Akbank son başvuru tarihini 28 Şubat 2017 şeklinde belirlemiştir.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için hemen hemen tüm başvuru kanallarını kullanmanız mümkündür. akbank.com internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank telefon şubesini arayarak kredi talebinizi iletebilirsiniz. Akbank Direkt kullanıyorsanız Akbank Direkt İnternet bankacılığı ya da Akbank Direkt mobil bankacılık uygulamasına girerek kredi başvurusu yapma olanağınız vardır. Bu kredi başvurusunu belgesiz ve imzasız olarak yapabilirsiniz. Buna Direkt Kredi adı verilmektedir.

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak kolaydır. Yukarıda söz ettiğimiz gibi çok hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ancak Akbank müşterisi değilseniz bu durumda gerekli başvuru evraklarıyla Akbank şubesini ziyaret etmeniz ve başvurunuzu bu şekilde yapmanız daha iyi olacaktır. Bu kredi için ayrıca 50 TL kredi dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Akbank ihtiyaç kredisi üç ay ertelemeli olarak alınabilmektedir. Eğer bu krediyi ertelemeli olarak almak isterseniz en uzun vade 45 ay, ertelemesiz olarak alırsanız en uzun vade 48 ay olacaktır. Eğer kredinizi ertelemeli olarak alırsanız bu durumda ödeme yapmadığınız üç aylık dönemin sonunda sizden ilk ödeme olarak erteleme faizi alınacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir nokta da kredi başvurusu yaptığınız kanallara göre krediye uygulanan faiz oranlarının farklılık göstermesidir. Eğer başvurunuzu şubeden yapacaksanız bu durumda yanınızda nüfus cüzdanınızı, ikâmetgâh belgenizi, gelir belgenizi ya da maaş bordronuzu ve özel sektör çalışanıysanız SGK hizmet dökümünüzü yanınızda bulundurmalısınız. Bu krediyi aldığınızda ayrıca kredi hayat sigortası yaptırmanız da zorunlu olacaktır. Hayat sigortası prim tutarı, kullandığınız kredi tutarının binde 13,82’si şeklinde belirlenmiştir.