Evlenmek isteyen kişilerin artan düğün masrafları karşısında zorlanmaları bankaları da düğün kredisi verme konusunda iştahlandırıyor. Artık nerede ise kredi çekmeden evlenmek imkansız hale gelirken Akbank Evlilik / Düğün Kredisi paketi ile evlenmek üzere olan çiftlere maddi destek sağlıyor.

Akbank Evlilik Kredisi 

Akbank evlilik kredisi paketlerinde sunulan son derece cazip koşullar ve esnek ödeme planları evlenmek isteyen çiftlerin en büyük yardımcısı oluyor. evililk kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilere banka 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırırken aynı zamanda ihtiyaç kredisi faiz oranları içinde indirim sağlıyor.

Bankanın kredi başvurusu için aradığı şartlar ise kredi başvurusunda bulunan kişilerin 18 yaşından büyük olması ve kredi notu ortalaması için uygun seviyede yer alması oluyor. Banka düşük kredi notuna kredi red kararı verirken yine aylık geliri olmayan kişilere kredi kullandırımına da kesinlikle onay vermiyor.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2017

Akbank’ın yanı sıra başka evlilik kredisi veren bankalar da bulunuyor. Bu bankalar arasında Garanti Bankası evlilik kredisi ve Ziraat Bankası evlilik kredisi paketleri öne çıkarken devlet destekli evlilik kredisi için ise kesinlikle aranılan şartların taşınması gerekiyor.

Devlet destekli evlilik kredisi 2017 yılında yine maddi olarak evlenmeye imkanı olmayan çiftlere yaş sınırına uymaları durumunda veriliyor. Aksi durunda evlilik kredisi kullanımına kesinlikle izin verilmiyor. Pek çok çift yaş sınırına takılırken yine bazı çiftlerde maddi sınır için aranılan gelir koşulunun üzerinde kaldıkları için kredi kullanamıyorlar.