Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Akbank EFT iptalinin nasıl yapıldığını bu yazımızda anlattık. Herhangi bir sebeple EFT saatleri içinde ya da dışında yaptığınız EFT işlemlerini iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda izlemeniz gereken adımlar vardır. Akbank EFT iptalini nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyun.

Para transfer etmek önceki yıllara göre çok daha kolaydır. Para transfer etmek istediğinizde artık bu işlemlerinizi akıllı telefonunuzdan ya da internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Başka bir bankada bulunan hesaba ya da aynı bankada bulunan başka bir hesaba para göndermek için yerinizden kalkmanız dahi gerekmez. Üstelik evinizden çıkmanıza ya da iş yerinizden ayrılmanıza bile gerek yoktur. Havale ya da EFT için aynı durumlar geçerlidir. EFT, kendi Akbank hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba para aktarma ya da gönderme işlemidir. Bu işlemi yapacağınız zaman  üç ya da dört farklı yöntemden yararlanabilirsiniz. Bunlar akıllı telefonunuza indireceğiniz ya da indirdiğiniz Akbank mobil bankacılık uygulaması yani Akbank Direkt, Akbank internet bankacılığı şubesi, Akbank telefon bankacılığı ve Akbank ATM’leridir. Bunların birbirlerine göre avantajlı ya da dezavantajlı olma durumu ve buna bağlı olarak zorlukları ya da kolaylıkları vardır. Bu da sizin bu yöntemler arasında en kolay olanını bulmanızı sağlar. Çoğu kişi çok kolay olması nedeniyle EFT işlemlerini Akbank Direkt uygulaması ya da Akbank internet bankacılığı şubesi üzerinden yapmayı tercih etmektedir. Bu yöntem EFT işleminizi çok kolay ve hızlı şekilde yapmanızı sağlar. Ancak elbette işlemin kolay ve hızlı yapılabilmesi o işlemde hata yapma olasılığınızı da artıracaktır. Yani hız sizin arkadaşınız iken zaman zaman düşmanınız da olabilir. EFT işlemleri sırasında yapacağınız ufak bir hata parayı yanlış hesaba ve yanlış kişiye göndermenize neden olabilir. Bu yüzden işlemlerinizi gerçekleştirirken çok dikkatli olmalı ve yazdığınız hesap numarasını  ya da IBAN numarasını birkaç kez kontrol etmelisiniz. Ancak bazen siz ne kadar dikkatli olursanız olun yanlışlıklar olabilir. EFT işleminizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda EFT işlem iptalinin nasıl yapıldığını bilmeniz şarttır. Akbank EFT iptalini nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Odeabank Oksijen Hesap Nedir?

Akbank EFT iptali yapmak için çok hızlı davranmanız şarttır. Akbank EFT işlemlerini EFT saatleri içinde yaptıysanız işleminiz yaklaşık 15 dakika içinde onaylanacaktır. Bu süre içinde işleminizi iptal etmek için Akbank müşteri hizmetlerini aramalısınız. Müşteri temsilcisi size işleminizin hangi aşamada olduğu konusunda bilgi verecek ve işleminizi iptal ederek paranızı size iade etmeye çalışacaktır. Paranız Akbank işlem havuzunda ise işleminiz hemen iptal olur ve paranızı alırsınız. Eğer işleminiz diğer bankanın işlem havuzunda ise ya da çoktan hesaba ulaştıysa o bankanın da müşteri temsilcisini arayıp işlem iptali istemeniz gerekecektir. Bu durumda paranızın iade edilmesi daha uzun sürer. Para karşı hesaba ulaştıysa ve kişi parayı çektiyse bu durumda iptal etme işleminiz mahkemeye kadar gidebilir. Eğer EFT işlemini EFT saatleri dışında yaptıysanız bu durumda Akbank Direkt uygulaması üzerinden kolayca iptal edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.