Akbank Direkt Serbest Hesap paranızı ve birikimlerinizi değerlendirmenizi sağlayan bir hesaptır. Üstelik Akbank yüzde 11,50 oranında tanışma faizi de vermektedir.

Akbank Direkt Serbest Hesap ile birikimlerinizi çok avantajlı şekilde ve avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirebilirsiniz. Birikimlerinizden ne kadar kazanç elde edeceğinizi Akbank internet sitesine girerek hesaplamanız mümkündür. Burada birikim tutarınızı girerek belirlediğiniz vade sonunda elinize ne kadar kazanç geçeceğini görebilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Nasıl Açılır?

Akbank Direkt Serbest Hesap açmak için yapmanız gereken tek şey Akbank Direkt uygulamasına girmektir. Akbank Direkt üzerinden işlem yapmak için Akbank internet şubesini ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz. Bunun için Akbank Direkt şifrenizi bilmeniz şarttır. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız öncelikle şifrenizi öğrenmeli ve sonra Akbank Direkt’e girerek Serbest Hesabınızı açmalısınız.

Akbank Direkt Serbest Hesap açtığınızda Akbank size tanışma faizi verecek ve birikimlerinize günlük yüzde 11,50 faiz uygulayacaktır. Bu da çok kazanç anlamına gelmektedir. Bu hesabın en önemli özelliği hesabınızdan istediğiniz zaman para çekebilmeniz ve hesabınıza istediğiniz zaman para yatırabilmenizdir.

Eğer Akbank Direkt kullanmıyorsanız Akbank Direkt Serbest Hesabınızı Akbank şubesini ziyaret ederek de açabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı kapatmak istediğinizde yine Akbank şubesini ziyaret ederek hesabınızı kapatabilir, biriken paranızı alabilirsiniz.

Akbank Direkt Serbest Hesap Avantajları

Akbank Direkt Serbest Hesap son derece avantajlıdır. Çünkü size birikimlerinizi her zaman yüksek faizlerle değerlendirebilme olanağı vermektedir. Eğer birikimlerinizi belirli bir vade içinde değerlendirmek isterseniz bu vade sizin hesabınızdan para çekmenize ve hesabınıza istediğiniz zaman para yatırmanıza engel olmayacaktır.

Akbank Direkt Serbest Hesabınızdan para çektiğinize vade ve faiz kaybı yaşamamanız hesabın diğer avantajlarındandır. Ayrıca hesabınıza para yatırdığınızda bu paraya hemen faiz yansıtılmaya başlar.

Akbank Direkt Serbest Hesabın diğer bir özelliği ve bu hesabınızdan havale ve EFT yapabilmenizdir. Yani havale ve EFT gibi para transfer etme işlemlerini yapmak için başka bir hesaba gerek duymadan yapmanız mümkündür.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranı

Akbank Direkt Serbest Hesabınızda birikimlerinizi değerlendirmeye başladığınızda Akbank’ın sizin hesabınıza tanışma faizi olan yüzde 11,50 oranında faiz yansıtacağını belirtmiştik. Bu faiz oranı her zaman değil sadece 30 gün süre  ile geçerli olacaktır. 30 günlük tanışma süresi sona erdiğinde Akbank Direkt Serbest Hesabınızdaki birikiminize yine liste faiz oranları yansıtılacaktır.

Eğer birikiminiz 1000 TL ila 49,999 TL arasında ise birikiminize yüzde 11,50 oranında faiz uygulanacaktır. Eğer birikiminiz 50,000 TL ila 99,999 TL arasında ise ya da 100,000 ila 200,000 TL arasında ise yine paranıza yüzde 11,50 oranında faiz uygulanacaktır.

Eğer birikiminiz 200,000 TL ve üzerinde ise paranıza yüzde 6,00 oranında faiz uygulancaktır. Liste faiz oranları ise bu oranlardan farklılık göstermektedir. 1000 TL ila 49,999 TL arasındaki birikime uygulanan liste faiz oranı yüzde 8,00, 50,000 TL ila 99,999 TL arasındaki birikime yüzde 8,50, 100,000 ila 200,000 TL arasındaki birikime yüzde 9,25 ve 200,000 TL ve üzerindeki birikime yüzde 6,00’dır.