Akbank Direkt Nedir?

Akbank Direkt, Akbank müşterisi iseniz şubeye gitmeden istediğiniz bankacılık işlemlerini kolayca ve hızlıca yapmanızı sağlayan bir mobil bankacılık uygulamasıdır. Bu uygulama evinizde ya da iş yerinizde istediğiniz bankacılık işlemini şubeye gitmeden yapmanızı sağlar. 

Akbank Direkt, Akbank tarafından müşterilere sunulan mobil bankacılık uygulamasıdır. Bu uygulama kartınız yanınızda olmasa da ATM’den para çekmenizi, kredi başvurusu yapmanız ve istediğiniz bankacılık işlemini kolay ve hızlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Üstelik bu uygulamadan e-devlet sistemine de girebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi almanıza gerek yoktur. e-devlet kapısı bölümüne tıklamanız yeterlidir. Kartınız yanınızda olmadığında para çekmek için Akbank Direkt ile referans kodunuzu almanız yeterlidir. Bu kod ile Akbank ATM’lerine giderek paranızı çekebilirsiniz.

Akbank Direkt uygulamasının farklı müşterilere özel olarak geliştirilen farklı sürümleri bulunmaktadır. Bunlar Akbank Direkt Mobil Bireysel, Akbank Direkt Mobil Kurumsal, Akbank Direkt İnternet Bireysel ve Akbank Direkt İnternet Kurumsaldır. Ayrıca Akbank Direkt İşim ve Akbank Direkt Plus da mevcuttur. Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulamasını akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt ile Neler Yapabilirsiniz?

Uygulama sayesinde para transferleri, yatırım işlemleri, döviz işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca faturalarınızı ödeyebilir, kredi işlemlerinizi yapabilir, kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Akbank, müşterilerine yattıkları yerden kredi vermektedir. Bunun anlamı Akbank Direkt uygulaması ile Akbank’a kredi başvurusu yaptığınızda kredinizin çok kısa sürede onaylanması ve hesabınıza yatırılmasıdır. Saat kaç olursa olsun ve haftanın hangi günü olursa olsun kredinizi alabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Bireysel uygulaması kişiselleştirilebilir bir ana sayfaya sahiptir. Bu ana sayfada hangi bilgileri görmek istiyorsanız onu görürsünüz. Bu uygulamaya tek şifre ile girmeniz mümkündür. Ayrıca kredi kartı bilgileriniz ile de girme seçeneği bulunmaktadır. Akbank müşterisi iseniz bu uygulamada yer alan tüm seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Ancak bu uygulamanın en önemli özelliği Akbank müşterisi olmayanların da uygulamayı kullanabilmesidir. Akbank müşterisi değilseniz En Yakın Akbank yani size en yakın Akbank şubesini bulma özelliğinden ve Döviz Hesaplama modüllerinden yararlanmanız mümkündür.

Akbank Direkt Mobil Kurumsal bankacılık uygulaması da son derece kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde siz iş yerinizde ve masanızda olmasanız bile şirketinizin tüm bankacılık işlemlerini bu uygulama aracılığıyla ve tek şifre kolaylığı ile yapabilirsiniz. Bu mobil uygulama sizin onay bekleyen işlemlerinizi görüntülemenizi ve hızlıca onaylamanızı sağlar. Widget ile pek çok işlemi gerçekleştirmenizi sağlar.

Widget özelliği sadece iOS 8 işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabilmektedir. Bu özellik sayesinde bekleyen onaylarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca döviz kurlarını takip edebilir, hisse senedi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Size en yakın Akbank ATM’lerine ve şubelerine ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Kurumsal uygulaması sayesinde stopaj verginizi, gümrük verginizi, MTV ödemelerinizi yapabilir, pek çok ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanabilir, oturduğunuz yerden pek çok bankacılık işlemini tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.