İçindekiler

Akbank çalışma saatlerini merak ediyorsanız yazımızı okuyarak 2016 yılının en iyi bankası seçilen Akbank’ın çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz. Akbank hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akbank, 2016 yılında 5 ayrı kuruluş tarafından yılın bankası seçildi. Bu yüzden Akbank, Türkiye’nin en büyük özel bankalarının başında gelmekte. Akbank hakkında detaylı bilgiyi ve bankanın çalışma saatlerini yazımızın devamında bulmanız mümkün.

Akbank’ın tarihi çok geçmişe dayanıyor. Öyle ki, Akbank 1947 yılında Hacı Ömer Sabancı’nın da aralarında bulunduğu Adanalı üç iş adamı tarafından kurulmuş. Asıl kuruluş amacı pamuk üreticilerine finansman sağlamakmış. Akbank, dünyanın en saygın bankaları arasına girmiş. Üstelik bu alanda beş kez üst üste ödül almış. Adını başarılı finansal çalışmalarla duyurmuş.

Akbank’ın tarihteki görüntüsü elbette daima parlak olmamış. 2008 yılında yaşanan karanlık günlerde yani ekonomik kriz sırasında 100’e yakın çalışanını işten çıkarmak zorunda kalmış. Akbank’ın adı kurucuların memleketlerinin isimlerinden yola çıkılarak konmuş.

Kurucularının bir kısmının Adanalı ve bir kısmının Kayserili olması bankanın adının Adana – Kayseri Bankası şeklinde adlandırılmasını sağlamış. Ardından, kuruluşundan bir yıl sonra bankaya bu iki şehrin ilk harflerinden oluşan bir kısaltmanın isim olarak verilmesinde karar kılınmış. Dolayısıyla bankanın adı Akbank olmuş.

Aslında bankanın adının Akbank olması biraz da Ak kısaltmasının pamuğu çağrıştırması nedeniyle olmuş. Akbank 1962 yılına kadar ortaklıkla yönetilmiş. Ancak bu yıldan itibaren yönetim ve sahiplik Sabancı ailesinin olmuş.

Akbank Çalışan Sayısı

Akbank şu anda toplam 14.000 çalışana sahiptir. Aslına bakarsanız banka şu anda en fazla personel çalıştıran özel banakalar arasında başı çekmektedir. Akbank’ın Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçesinde şubeleri mevcuttur. Ayrıca yurt dışında da şubeleri vardır. Akbank’ın mevcut şubelerinin sayısını bulmak isterseniz yurt içinde ve yurt dışında bulunan tüm şubelerini toplamanız gerekir. Bu durumda 900 sayısını bulursunuz. Yani Akbank’ın Dünyada bulunan şubelerinin toplamı 900’dür.

Akbank’ın kuruluşundan ve isim hikâyesinden kısaca bahsettikten sonra şimdi de yazımızın esas konusu olan Akbank şubelerinin çalışma saatlerinden bahsedelim. Akbank hafta içi her gün müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hizmeti 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 17:00 saatleri arasında vermektedir. Ancak Akbank hafta sonu günlerinde yani Cumartesi ve Pazar günlerinde hizmet vermemektedir.

Akbank Hizmetleri

İnternet şubesinden, mobil bankacılık şubesinden ve çağrı merkezinden hizmet almanız mümkündür. ATM’lerden istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Teknolojinin gelişmesi sayesinde hemen hemen her banka müşterilerine dijital bankacılık hizmet vermektedir.

Kredi kartı başvurunuzu ya da kredi talebinizi bu kanallar aracılığıyla iletebilir, EFT, havale ödemeler, para transferleri, fatura ödemeleri ve benzeri her türlü işleminizi internet bankacılığı üzerinden ya da akıllı telefonunuza indirdiğiniz bankacılık uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Üstelik kredi talebinizin onaylanması durumunda mesai saatleri dışında olsa bile kredinize onay verilebilmekte ve krediniz hesabınıza aktarılmaktadır.