Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Akbank müşterilerin farklı alanlarda pek çok hizmet sunmaktadır. Özellikle de kredi ürünler konusunda iddialı olan banka Akbank artı para hesabı ile de müşterilerine hesaplarında para olmasa dahi acil nakit para ihtiyaçlarını giderme imkanı sağlamaktadır. Peki, Akbank artı para nedir?

Akbank Artı Para 

Akbank tarafından kullanıma sunulan kredili mevduat hesabı türüne Akbank artı para adı verilmektedir. Akbank vadesiz hesap müşterilerine tanımlanan bu hesap türünde belirli kriterlere bağlı olarak belirlenen bir kredi limiti tanımlanır ve hesabınızda para olmasa dahi para varmış gibi tüm bankacılık işlemlerinden yararlanmanıza olanak sağlanmaktadır.

Yani bu kredili mevduat hesabı sayesinde hesabınızda para olmasada hesaptan para çekmek, hesaptan havale yapmak ya da otomatik ödeme talimatı vermiş olduğunuz faturalarınızı yatırmak gibi tüm bankacılık işlemlerinizi yerine getirmenize olanak sağlanır.

Akbank Artı Para İptali 

Genelde Akbank bozuk kredi sicili ya da düşük kredi notu ortalaması gibi sorunları olmayan tüm müşterilerine kredili mevduat hesabı tanımlamasında bulunmaktadır. Bu hesabı kullanmak istemeyen kişilerin ise bankaya şahsen başvuruda bulunarak ya da Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden Akbank artı para limiti iptali için başvuruda bulunma hakkı vardır. Ancak hesap kapatma işleminin gerçekleştirilebilmesi için mutlaka hesaplarının sıfır olması gerekmektedir. Yani ekside olan hesabın kapatılması söz konusu değildir.

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Diğer kredili mevduat hesabı tutarlarında olduğu gibi Akbank artı para limiti içinde 45 gün içinde ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu tutarı ödememeniz durumunda ilk karşı karşıya kalacağınız yaptırım Akbank artı para bloke işlemi ile hesabı kullanma izninize son verilmesidir. Akbank artı para blokesi sorunu ile karşı karşıya kalan kişilerin mutlaka borçlarını ödemeleri gerekir.

Akbank Artı Para Nedir? Ne İşe Yarar ?

Akbank Artı Para Nedir? Ne İşe Yarar ?

Eğer bu sorun sıklıkla karşı karşıya kalan bir durum değilse banka bu durumda parayı yatırdığınız gün ya da bir sonraki takip eden iş günü blokeyi kaldırarak tekrar hesabı kullanıma açacaktır. Bu borcu ödemekte zorlanan kişiler için Akbank artı para borcu taksitlendirme olarak ta bilinen Akbank artı para yapılandırma hizmetinden yararlanmak için bankaları ile iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.