Akbank Artı Para Nedir, Bloke Ne Zaman Kalkar ?

Akbank Artı Para Nedir, Bloke Ne Zaman Kalkar?
Akbank Artı Para Nedir, Bloke Ne Zaman Kalkar?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Akbank, Artı Para ile müşterilerine zor ve acil durumlarda nefes aldıran bir hizmet sunmaktadır. Akbank Artı Para, kısaca müşterilerin mevduat hesaplarında bakiye olmadığında, acil nakit ihtiyaçları karşılamaya yarayan bir hizmettir. Akbank’ın en popüler hizmetlerinden bir tanesi olan Artı Para, büyük bir ilgi görmektedir. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, hesaplarında para kalmasa dahi alışverişlerine ya da ödemelerine kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Altı önemle çizilmelidir ki Akbank Artı Para, özünde bir kredili mevduat hesabıdır. Müşterilere tanımlanmış olan bu limit, hiç dokunulmadığı ya da harcanmadığı sürece herhangi bir faiz ya da ücrete dönüşmemektedir. Artı para tümüyle Akbank müşterilerinin zorda kaldıkları esnada inisiyatif alarak kullanabilecekleri bir hizmettir.

Artı para ile yapılabilecekler, standart bir banka kartıyla yapılabileceklerden farksızdır. Örneğin Akbank Artı Para sayesinde Akbank şubelerinden, şubelerden para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan Neo kart kullanılarak her türlü alışverişinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunların yanında internet üzerinden fatura ödeme talimatlarınızı da Artı Para bütçesiyle temin etme şansınız vardır.

Akbank Artı Para Sistemi 

Artı para sisteminde faizler gündelik olacak şekilde hesaba dökülür. Eğer Akbank Artı Para limitiniz eksilere düşmüşse, ilgili hesaba yapacağınız ilk ödeme bu borcu karşılıyorsa eksi bakiye otomatik olarak düzeltilir. Artı para sisteminin aktif şekilde sürmesi adına en azından asgari ödemenin 2 hafta içersinde ödenmesi şarttır.

Akbank, Artı hesapla ilgili özet bilgilerini aylık olarak düzenli bir şekilde ilgili müşterinin kayıtlı e-posta adresine ulaştırır. Buradan harcamalarınızı, nakit çekimlerinizi ya da fatura ödeme bilgilerinizi detaylı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz adresinize de bu hesap özeti basılı şekilde gelebilmektedir; ancak banka bunun için ufak bir kesinti yapmaktadır. Akbank doğayı ve ağacı korumaya yönelik olarak müşterilerinin e-posta yöntemiyle hesap özeti talep etmelerini özellikle rica etmektedir. Bu arada Akbank Artı Para’nın aylık faizi %1.84 şeklindedir.

Akbank Artı Para Müşteri Temsilcisi Numaraları

Akbank müşterileri internet üzerinden, mobil bankacılığı kullanarak Artı Para başvurusunda bulunabilecek. Akbank müşterisi olmayanların ise en yakın Akbank şubesine ulaşması gerekmektedir. Ayrıca 4442525 /0850 222 25 25 numaralarından konuya dair gerekli bilgileri edinmek mümkündür.  Gelir durumunu gösteren belge, son döneme ait bir fatura belgesi, kimlik fotokopisi ve maaş bordrosu başvuru esnasında istenilen belgeler arasındadır. Artı para limiti ATM’lerden kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Eğer kullanıcılar Akbank Artı para hizmetlerinin bloke olmasını istemiyorlarsa son ödeme tarihlerini takiben 14 gün içine asgari ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde banka Artı Para limitini geçici olarak bloke edebilmektedir. Bu blokeyi yeniden kaldırmak ve kartı aktif bir hale getirmek için limitin en azından artı bölümüne geçirilmesi gerekmektedir.

Akbank ödeme gerçekleştiği andan itibaren 3 iş günü içinde Artı Para hizmetini yeniden aktif hale getirmektedir. Zaman zaman Akbank Artı parayla ilgili çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Örneğin Artı Para Chip Para Kampanyası bunlardan biridir. Akbank Artı para kullanıma açıldığı ilk günden bu yana Akbank müşterilerinden tam not alan bir hizmettir.

Akbank müşterilerinin yoğun olarak kullandığı bu hizmet, kullanıcılara zor durumlarında deyim yerindeyse rahat bir nefes aldırmaktadır. Akbank’a bağlı herhangi bir vadesiz hesabınız söz konusu ise Artı Para limiti de sizin için tanımlanabilmektedir. Bankanın müşterileri için düşündüğü bu limiti kullanıp kullanmamak tamamen kişisel bir tercihtir. Kişi, vadesiz hesabına tanımlanmış Artı Para’ya dilerse hiç dokunmayabilir. Bankanın kredi konusundaki temel politikası, bu limitin dönemsel olarak farklı düzeylerde olmasına neden olabilmektedir.

10 YORUMLAR

  1. Merhaba Akbank’ta artı para hesabım vardı. Banka personeli borcun 90 günü geçmediği sürece hiçbir problem yok dedi. Fakat Borcu 60 günlük oldu borcu ödedim ama artı para kullanılabilir bakiyeniz 0 dır yazıyor bunun sebebi nedir. Başka banklarla icralık oldum acaba banka kendini güvenceye almak için kapatmış olurbilir mi hesabı

  2. merhaba
    ben kredı kartı borcumu yapılandırdım..artı para blokesı oldu bu yapılandırdıgım
    borcun tamamını hemen kapatırsam artı para blokesı kalkarmı ? yapılandırdıgım kredı kartı borc bıtınce tekrar aktif olurmu ?

  3. Oncelikle kolay gelsin benim garanti bankasinda 65 gunluk kredi urunu geciktirmem vardi ve bunu 29.01.2016 tarihinde garanti bankasi calisanlari tarafindan yapilandirdim ve giderdim sonrasinda 05.02.2016 tarihinde saat 18:46’da calistigim firma maas odememi akbank maas hesabima 1350 tl odeme yapti  vede ben akbank arti para hesabim -1300 deydi bu eksi hesabima bloke koyulmus ve ben 50 tl gibi bir komik tutar alabildim sonrasinda garanti bankasi musteri hizmetlerinden arayarak gorustum blokemi kaldirin dedm onlarda dediki “bizimle sikintiniz giderildi guncelleme yapilmasi lazim denildi merkez bankasi guncellemeri 2 ayda birnypiyomus iki ay bekliycem akbak kadar nalet bi banka yok

  4. Akbank tuhaf bir banka ne yapacagi belli olmuyor.bana 1410 tl borc cikarildi. Bunun 1250 tl si arti para 30 tl arti para faiz ve bireysel kredi 130 tl taksit..toplam borc 1410 na karsi 1448 tl para yatirdim arti parayi hala acmadilar hesabim artiya gecti..hala bekletiyorlar boyle yapacaksan arti para verme bizide ugrastirma..

  5. Bi arkadaşa kefil olmuşum taşıt keredisi ama 3 ay gecikmeli gecikme banada yansıdı bu gecikme yi nasıl kaldırılması için neyap maliyim borcun tamamını ödesem kalkarmi ak bankta keridi çekil miş

  6. Maaş müşterisiyim,artı paramı düzenli olarak kullanıp yatırıyorum fakat artı para limitimi arttırmak istedim ama olumsuz sonuç ile karşılaşıyorum,yardımlarınızı rica ediyorum,teşekkürlerimi sunuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.