Akbank kredili mevduat hesabı olarak ta bilinen Akbank artı para hesabı hesabınızda paranız olmasa dahi vadesiz hesabınız üzerinden ihtiyaç duyduğunuz işlemleri yapmanızı mümkün kılmaktadır. Bunun için Akbank artı para başvurusu yapmanız yeterlidir.

Akbank Artı Para Limiti 

Tüm kredili ürünlerde olduğu gibi Akbank artı para hesabı için de belirli bir limit sınırlaması uygulanmaktadır. Akbank artı para limiti hem kişinin belgelenebilir aylık gelir tutarına hem de sahip olduğu kredi puanı ortalamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yine artı para limitini düzenli olarak kullanan ve gecikmeye düşmeden yatıran kişilere de bankalar bir süre sonra artı para limiti için arttırıma gitmektedir.

Akbank Artı Para Limiti İptali 

Artı para hesabını kullanmak istemeyen kişilerin bu hesabı kapatmak için bankaya başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Ancak hesap kapatma işleminin yapılabilmesi için kredili hesabın mutlaka sıfır bakiyeli olması gerekir. Yani ekside olan kredili hesabın ne yazık ki kapatılması mümkün değildir.

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Akbank artı para borcu ödenmediği takdirde ilk karşı karşıya kalınacağı yaptırım Akbank artı para bloke işleminin yapılmasıdır. Yani hesabınız kullanıma kapatılacaktır. Yine borç ödenene kadar artı para hesabınızı kesinlikle kullanımınıza izin verilmeyecektir.