Aidatsız kredi kartı nedir? Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen bazı kişiler, iki kart arasında seçim yapma konusunda zorlandığını görüyoruz. Bu yazımızda aidatsız kredi kartı hakkında merak edilenlere ve aidatsız kredi kartının avantajları hakkında detaylara yer vereceğiz. Kredi kartı aidatı ödemek istemeyen kişilerin tercih etmiş olduğu bir kredi kartı türüdür diyebiliriz.

Aidatsız Kredi Kartların Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı kullanmak istemenize rağmen, aidat konusunda kararsız kaldıysanız, aidatsız kredi kartının tam size göre olduğunu söylemek isteriz. Bu kartı tercih etmeniz durumunda; yıllık kart aidatı ödemezsiniz ve aynı zamanda birçok avantajlarından da faydalanmış olursunuz. Her ne kadar avantajı olmuş olsa da, dezavantajlarının olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Aidatsız kredi kartının en büyük dezavantajları;

  • Bu kredi kartında puan sistemi bulmaz ve bulunmadı için puan da biriktiremezsiniz.
  • Taksit seçenekleri kısıtlı olduğundan, diğer kartlarda olduğu gibi fazla taksit seçeneklerine ulaşmak mümkün olmaz.
  • Bazı indirimler bu kart için geçerli olmaya bilir.
  • Kredi kartının sunmuş olduğu bazı ayrıcalıklar, bu kart seçeneğinde kısıtlı olarak karşınıza çıkar.
Anında onaylı kredi kartı veren bankalar 2018

Aidatsız Kredi Kartı Nedir? Olumlu Ve Olumsuz Yönleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu seçenekler, bankadan bankaya bağlı olarak farklılık gösterebileceğini hatırlatmak isteriz. Kredi kartını çok nadir kullanan biriyseniz aidatsız kredi kartı kullanmak, sizin için en doğru karar olacaktır. Ancak, aylık harcamalarınız yüksek ve yoğun ise bu durumda, normal kredi kartı kullanmanız daha avantajlı olur. Yapılan harcamalara sunulan çeşitli avantajlar ve puanlar, bu kullanım için normal kredi kartının daha uygun olduğunu gösteriyor.

Aidatsız kredi kartının avantajları arasında yer alan en önemli özelliği ise yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi hiçbir şekilde yıllık aidat ücretinin olmamasıdır. Bununla birlikte farklı avantajları da bulunuyor ancak bu durum bankaya göre farklılık göstermektedir. Bankalar ile görüşerek aidatsız kredi kartı avantajlarını gözden geçirebilir ve aynı zamanda dezavantajlarını da değerlendirebilirsiniz.