Bankalar tarafından sunulan kredi ürünleri her geçen gün biraz daha çeşitlenmeyi sürdürürken bankalar arasında yaşanan rekabet “hizmette sınır yoktur” sözünün sınırlarının zorlanmasına neden oluyor. Buna en iyi örnek ise bankalar tarafından sunulan adrese teslim kredi olarak kabul ediliyor.

Adrese Teslim kredi Nedir?

Bankaların sunduğu kredili ürünler arasında yer alan adrese teslim kredi hem kredi başvurusu hem de kredi kullandırım sürecinde bankaya gitmeden kullandırılan kredilerdir. Bu kredi paketlerinde kredi kullanmak istiyorum diyen kişi internetten kredi başvurusu için kredi başvuru formu doldurur.

Banka kredi değerlendirmesi yapar ve kredi onayı vermesi durumunda başvuru esnasında belirttiğiniz telefon numarası üzerinden sizi arayarak randevu talebinde bulunur. Bunu takip ederek şubeye gitmeden kredi kullanmak isteyen kişileri bekleyen aşamalar şunlardır:

  • Belirlenen randevu günü ve saatinde bankanın kredi yetkilisi sizi ziyaret ederek kredi başvuru evraklarını imzalamasını sağlar ve başvurunuzu resmileştirir. Kredi başvuru sözleşmesi imzalatıldıktan ve diğer resmi işlemler tamamlandıktan sonra ikinci aşamaya geçilir.
  • Banka tüm kredilendirme işlemlerini tamamlayarak kredi onayı verir ve talepte bulunduğunuz kredi tutarını adınıza açılan kredi hesabına yatırır.
  • Bu parayı çekmek için ihtiyaç duyduğunuz bankamatik kartı anlaşmalı kuryeler ile size iletilir. Yine internet sitesi üzerinden bu kredi tutarını dilediğiniz hesaba aktarmanıza izin verilir.