Acil Para Arıyorum  

Günümüzde gerek acil nakit ihtiyaçları gerekse de artık ertelenmek istemeyen ihtiyaçların gerçekleştirilebilmesi için “acil para arıyorum” diyen kişilerin sayıları her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Artan bu talep ise acil para verenler tarafından farklı yöntemlerin geliştirilmesini tetiklemektedir. Bankalar her ne kadar modern çağın modern tefecileri olarak görülse de en azından borçlanmak için güvenilir kurumlar olması nedeni ile öne çıkmaktadır.

Hazır Kredi 

Bankaların kredi kullandırımı için sundukları en kolay yöntem hazır kredi paketleridir. Kredi notu yüksek olan kişilere bankalar tarafından tanımlanan bu tutarlar istedikleri her an yani acil para arıyorum dedikleri anda kredi kullanmalarına olanak sağlamaktadır.

Hatta internet şubesi kullanan kişiler bu limitlerinin bulunmaları durumunda şubeye gitmeden kredi kullanma hakkı elde etmekte ve internetten kredi limitlerini hesaplarına kendileri aktararak ihtiyaç duydukları anda hemen kredilerini kullanabilmektedir.

Ancak bunun için mutlaka internet şubesi müşterisi olmaları ve hesaplarına tanımlı hazır kredi limitleri bulunmalıdır. Hazır kredi veren bankalar arasında ülkemizde bulunan tüm bankalar yer almaktadır.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekmek 

Günlük faiz işletilmesi nedeni ile kredi kartından nakit para çekmek tavsiye edilmezken taksitli nakit avans kullanmak ise acil para ihtiyaçları için oldukça etkin bir çözümdür. Bankalar genelde 9 ay taksitli nakit avans kullanımına izin verirken düşük tutarlı acil para ihtiyaçları için bu yöntem öne çıkmaktadır.

Tefeciden Para / Kredi Almak 

Bankalardan kredi kullanamayan kişiler acil para ihtiyaçlarında tefeciden para almayı tercih etmektedir. Ancak daha sonra tefeciden kurtulmak için çareler arandığı için ne kadar ihtiyaç duyulursa duyulsun asla tefeciden kredi almak gibi bir yöntem tercih edilmemelidir.