Acil Para Nasıl Temin Edebilirim?

Borsa Ne İşe Yarar?

Sürekli bitmeyen nakit para ihtiyaçları için, hayatımızı sürekli kazanmak zorundayız. Üstüne üstlük tüketim çılgınlığı sınır tanımamaktadır. Artık 5-6 yaşlarındaki bir çocuk bile kendi ihtiyaçlarını kendi seçmek istiyor.

Değerli okuyucular her an karşımıza kaçırmak istemediğimiz fırsat çıkabilir ya da hiç karşılaşmak istemediğimiz sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Kısacası nakit para ihtiyacı gerektirebilen bir dizi olay ile karşılaşabiliriz. Nakit para ihtiyacımızı karşılamak için hemen bankaya koşmak çözüm değildir. Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman ilk yapmanız gereken yakın çevrenizden para istemek olmalıdır. İlk önce annenizden babanızdan veya kardeşlerinizden isteyebilirsiniz.

Banka çözümlerinden bahsedecek olursak eğer, nakit ihtiyacınız çok büyük miktarda değilse banka kredi kartlarının sağlamış olduğu kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Hemen hemen herkesin cep telefonuna bu teklif mesaj olarak ulaşmıştır. Nakit ihtiyacınız daha fazla miktarda ise biraz araştırma yapmanız gerekir. Çünkü bankalar kredi vereceği kişinin borçlarına sadık olmasını ister. Borçlarına sadık olmayan ve banka geçmişi parlak olmayan insanlar bankaların sunduğu imkanlardan yararlanamaz. Kara listeye giren ve kredi notu düşük olan bireyler uzun süre banka kredilerinden yararlanamaz.

Hal böyle olunca insanlar nakit para ihtiyacını karşılamak için farklı yollar bulmaya çalışır. Takip sürecine giren bireylerin mahkemelik olması demek 5 yıl boyunca kredili ürünlerden yararlanamayacağı anlamına gelir. Bu nedenle banka ve bankanın avukatları ile aranızı iyi tutmanız gerekir. Nakit para ihtiyacını karşılamak için her insanın eşi dostu yardım etmeyebilir.

Her insan öncelikle nakit para ihtiyacını karşılamak için kredi sicilini düzeltmesi gerekir. Kredi notu 3-4 ay içerisinde yükselebilen bir not sistemidir. Ancak kredi notunun yükselmesi için doğru adımlar atılması gerekir. Kredi notunuz en üst seviyelerde olmasa bile acil para ihtiyacınızı karşılayacak seviyede olması yeterlidir. Kredi notunuz orta seviyelerde ve acil krediye ihtiyacınız varsa, güvenilir bir kefil bulmanız gerekmektedir. Kefil bulamadığınız taktirde ipotek göstererek istediğiniz krediyi alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   2017 Sicil Affı Ne Zaman Gelecek?

Değerli okuyucular görüldüğü üzere acil kredi ihtiyacını karşılamak hiç kolay değildir. Harcamalarınızı ve ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde acil nakit ihtiyacınızı kendiniz karşılayabilirsiniz. Acil para bulmam  lazım  adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.