Farklı sebeplerle pek çok kişi hayatının bir bölümünde acil para ihtiyacı duymaktadır. Acil para arıyorum diyen kişilere sunulan farklı seçenekler bulunmakla beraber “acil para nasıl bulunur?” sorusunun yanıtı ise hem aranılan paranın tutarına hem de parayı arayan kişinin kredi notu ortalamasına göre değişkenlik göstermektedir.

Hazır Kredi Nedir?

Bankaların internet şubesi müşterileri için oluşturdukları hazır kredi limitleri kişinin hesabına tanımlı bulunan ve dilediği an hesabına para aktarmasını sağlayan özel bir kredi limitidir. Bu limit sayesinde krediniz her an kullanıma hazır olarak bekletilir ve talep ettiğiniz anda hemen hesabınıza aktarılır.

Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi notu sorgulaması yüksek seviyede olmalıdır. Aksi halde düşük kredi notu ortalaması bulunan kişilere bankalar bu imkanı sağlamamaktadır. Hazır kredi onayı için bankanın herhangi bir işlem yapması gerekmediği için hafta sonu kredi kullanımı dahi mümkün olmaktadır.

Kredi Kartından Para Çekmek 

Düşük tutarlı ve kısa süreli nakit ihtiyaçları için kredi kartından para çekmek her zaman tercih edebileceğiniz oldukça pratik bir çözümdür. Ancak banka çekilen tutara günlük faiz işlettiği için uzun vadeli nakit ihtiyaçları için bu yöntem asla tercih edilmemelidir.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekmek 

Acil para ihtiyacının kredi kartından karşılanması durumunda kredi kartından para çekmek yerine tercih edilebilecek bir diğer yöntemde kredi kartından taksitli nakit avans çekmektir. Bankalar kredi kartı limiti dahilinde yaklaşık 9 aya kadar çekilen tutarı taksitlendirebilmektedir.