Her geçen gün ekonomik koşulların zorlaşması, lüks tüketim mallarının tercih edilirliğinin artması ve insanların tasarruf yöntemleri yerine harcamayı tercih etmesi ne yazık ki bir süre sonra maddi sıkıntıların yaşanmasını kaçınılmaz bir hale getirebiliyor.

Kişinin hesapsız harcamalara devam etmesi halinde ise kredi kartı kullanıyorsa kredi kartı borcu artmakta ya da kredi kartı borcunu kapatmak, harcamalarına devam etmek veyahut da daha lüks tüketim malları alabilmek adına bir süre sonra da kredi kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Acil para lazım diyenlerin bir çoğu bankalara yönelirken kişinin kredi notunun düşük olması halinde ise başka çözümlere yönelinmektedir.

Bankalar kredi vermiyor diyen kişiler için farklı alternatifler sunulmaktadır. Kredi notu düşük olduğu için banka kredi vermiyorsa bu durumda yapılabilecek ilk şey kredi notunu yükseltmek için ödemeleri düzenli yapmak, kredi kartı limitini tamamen kullandıktan sonra borcun tamamını vadesinde ödemek kısa sürede kredi notunu yükseltmek için yapabileceğiniz en kolay yöntemlerdir.

Bunların yanı sıra banka kredi vermiyorsa kuyumculardan kredi kartı limitiniz var ise taksitle altın almak ve daha sonra altını bozdurarak kullanmanız da mümkündür. Yine kredi kartı limiti olan ve düşük tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilere kredi veren şirketler ve kredi veren şahıslar üzerinden de kredi başvurusunda bulunabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.