Artan nakit ihtiyaçlar, lüks tüketim malları, borç miktarının sürekli olarak artması gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak pek çok kişi “acil para lazım” ihtiyacı ile arayışlara başlamaktadır. İnternet üzerinden “acil para verilir” ilanlarının son derece fazla şekilde verilmesi de acil para lazım 2016 aramalarının sayılarının her geçen gün artmaya devam etmesine neden olmaktadır.

Burada önemli olan acil para bulmam lazım diyen kişilerin tefecilerin eline düşmeden bu nakit ihtiyaçların en uygun koşullar altında karşılayabilmesidir. Çünkü tefeciden para almak bu yolda atılabilecek en kötü adımlardan biridir. Zaten internet üzerinden tefeciden para alanlar tarafından yapılan yorumları incelemeniz dahi içerisine çekileceğiniz büyük tuzağı idrak edebilmeniz için yeterli olacaktır. Bu tuzağa düşenler ise bir süre sonra tefeciden kurtulmanın yolları için arayışa girerek daha büyük tuzaklara düşmektedir.

Eğer çok acil paraya ihtiyacım var diyorsanız kullanabileceğiniz en pratik yöntem kredi kartından taksitli nakit avans çekmek olmalıdır. Kredi kartından nakit avans çekmek için yeterli kredi kartı limiti bakiyeniz bulunmuyor ise bu durumda bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Günümüzde bankalar artık anında kredi kampanyaları ile aynı gün kredi kullandırımı gerçekleştirme olup saatler içerisinde kredi ödemesinde bulunmaktadır. Ancak bu tip kampanyalardan yararlanmak için aylık gelir tutarınızın uygun ve kredi notu ortalamanızın yüksek olması gerekir.