Yeni bir ev almak, borçlardan kurtulmak ya da eğitim giderlerini karşılamak gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak acil para ihtiyacı pek çoğumuzun hayatının bir döneminde yaşadığı sıkıntılar arasında yer almaktadır. Acil paraya ihtiyacım var diyen kişilerin ise kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır.

Acil Kredi Lazım 

Nakit para ihtiyacı duyan kişilerin kullanabilecekleri en kolay yöntem kredi kullanmaktır. Bankalar günümüzde anında kredi hizmeti ile internet şubelerinden müşterilerine hazır kredi limitleri tanımlamakta olup kredi kullan butonuna basarak anında hesabınıza belirlenen limit dahilinde para aktarımını sağlamaktadır. Acil para arıyorum diyen kişilerin bu kredi hizmetlerinden yararlanabilmeleri için mutlaka yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.

Senetle Para Veren 

Düşük kredi notu ortalaması olan ya da kara listede olmak gibi olumsuzluklar yaşayan kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki mümkün değildir. Bu durumda alternatif yöntemler arayan kişilerin tercihleri senetle borç para bulmak olmaktadır. Senetle para veren kuyumcular Ankara gibi pek çok ilimizde bulunmakta olup burada dikkat edilmesi gereken nokta borçlandığınız kişilerin tefeci olmadıklarından emin olmaktır.