Son yıllarda nakit ihtiyacı duyan kişilere bankaların çok daha kolay bir şekilde kredi vermeye başlaması nedeni ile kredi kullanımı her geçen gün artmayı sürdürüyor. Ancak kredi notu düşük olanlar ya da çeşitli nedenlerle adı kara listeye giren kişilerin ne yazık ki kredi kullanmaları mümkün olmuyor. Bankalar bana kredi vermiyor diyen kişilerin ise tek çareleri acil para verilir ilanları veren şirketler oluyor.

Ancak acil nakit para verenler için kesinlikle çok dikkatli davranılması gerekiyor. Çünkü bu tip verilen ilanların büyük bir bölümü ne yazık ki dolandırıcılar tarafından verilmektedir. Kişilerin çaresizliklerinden yararlanmak isteyen bu tip kötü niyetli kişiler acil para verilir ilanları vererek zorda olan kişileri kendi ağlarına çekmekte ve para verme vaadi ile masraf adı altında önden para isteyerek dolandırıcılık yapmaktadır.

Bu nedenle mümkün olduğunca bankalar üzerinden kredi çekmeye çalışmanız, banka kredi vermiyor ise de bu durumda kredi notunu yükseltmek için çeşitli yöntemler denemeniz önerilir. Çünkü bu tip hizmet veren yerler modern tefeciler olup sonrasında çok zarar görmeniz kaçınılmaz bir hal alabilir.