Acil Nakit Para Lazım

Borsa Ne İşe Yarar?

Nakit para sıkışıklığı yaşayan kişilere yönelik olarak pek çok acil para bulma seçeneği sunulmaktadır. Acil nakit para lazım diyen kişilerin tercih edecekleri yöntemler ise kendi kriterlerine göre belirlenmelidir.

Bankadan Kredi Kullanmak 

Nakit ihtiyaçlarınızı en kısa sürede çözmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden biride kredi kullanmak olarak öne çıkmaktadır. Özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere bankalar hem çok kolay kredi onayı vermekte hem de anında kredi kullanma seçenekleri sunmaktadır. Ancak düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bankalardan kredi kullanmak konusunda biraz daha zorlanmaları söz konusu olabilmektedir.

Kredi Vermiyorlar

Düşük kredi notu ortalamasının bulunması, kara listede olmak, maaşa göre kredi hesaplaması yapmamak gibi pek çok nedenle banka kredi reddi kararı verebilmektedir. Bankadan kredi kullanamayan kişilerin ise acil para ihtiyaçları için farklı alternatifler denemeleri gerekir.

Faizle Para Verenler 

Belirlenen yasalar çerçevesinde ülkemizde faiz karşılığında para verme yetkisi sadece finans kurumlarına aittir. Bunun dışında faizle para verenler için istisnasız hepsi dahil olmak üzere tefeci tabiri kullanılır. Tefeciden borç para almak ise yapabileceğiniz büyük hatalardan biridir. Çünkü bu kişiler yüksek faizlerle borçlanmanızı sağlar ve borcu geciktirmeniz durumunda üzerinizde sürekli bir baskı oluşturur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   QNB Finansbank Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme 2018

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.