Genelde acil para lazım diyenler tarafından en çok tercih edilen kredi türü olan 5 bin TL ihtiyaç kredisi paketleri bankalar tarafından da sıklıkla kullandırılan kredilerden biridir. Bu nedenle pek çok banka ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlerken 5000 TL kredi üzerine yoğunlaşmakta ve reklam kampanyalarında da bu tutar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Peki, acil para lazım diyenler en kolay şekilde 5.000 lira nereden bulabilir?

Acil nakit para ihtiyacı duyuyorsanız ve bankalar ile haşır neşirseniz ilk kontrol etmeniz gereken bankalarda hazır kredi limiti hakkınızın bulunup bulunmadığıdır. Özellikle de internet şubesi kullanan kişiler için özel olarak hazırlanan kredi tutarları bulunmakta olup bu kredi tutarları müşteri başvurduğu anda internet üzerinden hesaplarına aktarılmakta ve bu sayede şubeye gitmeden kredi kullanımı sağlanmaktadır.

En kolay kredi veren bankalar da bu yöntemi tercih etmekte olup bu sayede hem kullandırmış oldukları kredi tutarlarını arttırmakta hem de şube yoğunluklarını azaltmaktadır. Acil nakit para lazım diyen ancak kredi onayı alamayan kişiler ise daha ziyade senetle para veren yerler ya da tefeciler üzerinden nakit para bulmaya çalışmakta olup tefeciden para almak ne yazık ki pek çok kişiyi içinden çıkamayacakları daha büyük bir borç yükü ile karşı karşıya bırakmaktadır.