Kredi borcunu ya da kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilere uzun süredir beklenen müjdeli haber geldi. Kredi borcu olanlara 72 ay yapılandırma imkanı sunuluyor.

Bu sayede kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişiler borçlarını 72 ay taksitlendirerek çok daha kolay bir şekilde ödeme imkanına kavuşuyor. Kredi borçlarının yanı sıra kredi kartı kartı borcu olan kişilerde taksitlendirme imkanından yararlanabiliyor.

Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma 

Bazı bankalar özellikle de kredi kartı borcu yapılandırma konusunda müşterilerine olumsuz yanıt verirken Ziraat Bankası hem 72 ay kredi yapılandırma hem de 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti sağlamaktadır.

Ziraat Bankası yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kredi borcu bulunuyor ise ve mümkünse kredi kullanılan banka şubesi üzerinden kredi kartı borcu bulunuyor ise de Ziraat Bankası şubeleri arasında kendilerine en yakın olana başvuruda bulunarak yapılandırma başvuru formu doldurmaları yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma 

Kredi yapılandırma hizmeti veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankası kredi yapılandırma desteği sağlarken ne yazık ki hala yapılan kredi kartı yapılandırma başvurularını reddetmektedir. Kredi borcunu 2 son ödeme tarihi geçmesine rağmen hala ödeyemeyen kişilerin kredi yapılandırma hizmetinden yararlanmalarına olanak sağlanmaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin ise kredi kartı son ödeme tarihi 1 gün geçmesine rağmen yapılandırma hizmetinden yararlanmaları mümkündür.