72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum 

Kredi kartı kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu aylık düzenli bütçe hesaplaması yapmadan harcama gerçekleştirdiği için bir süre sonra büyük bir kredi kartı borcu yükü ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bir süre sonra biriken kredi kartı borcu ödenemeyecek boyutlara ulaştığı için kredi kartı borcundan icra ve alacak takibi gibi pek çok işlemle uğraşılması gerekir. Bu nedenle kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin çözüm için kredi kartı borcu yapılandırma gibi alternatif yöntemlere yönelmeleri gerekir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 

Yeni çıkarılan kredi kartı yapılandırma yasası ile beraber bankalara borcum var diyen kişilere bu borçlarını 72 aya kadar yapılandırma imkanı sunulmaktadır. Bankalara borcum var diyorsanız sizde hemen borcunuz olan bankayı ziyaret ederek 72 ay yapılandırma başvurusu için talep oluşturabilirsiniz.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar 

Ülkemizde hizmet veren tüm bankalar çıkarılan yeni yasa ile beraber aynı zamanda 72 ay borç yapılandırma hizmeti veren bankalar arasında bulunmaktadır. Ancak bankanın her zaman için yapılan yeniden yapılandırma başvurusunu reddetme hakkı bulunur. Bu nedenle bankaya kredi yapılandırması için başvuruda bulunurken borcumu yapılandırmak istiyorum diyen kişilerin onay alma ihtimallerini yükseltmek için gereken şartları taşıdıklarından emin olmaları gerekmektedir.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse 

Sunulan yeniden yapılandırma hizmetine rağmen kredi kartı borcu ödenmezse bu durumda banka alacağın tahsili için yasal takip sürecini başlatır. Kredi kartı yasal takip sürecinde kişinin kredi notu ortalaması çöp değeri olarak ta bilinen sıfır kredi notu ortalaması seviyesine çekilir. Yine kara listeye girmek sonucunda bir daha bankalardan kredi kullanmak ya da kredi kartı onayı almak asla mümkün olmaz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.