Acil nakit para ihtiyaçlarını “kredi kullanmak istiyorum” diyerek karşılamak isteyen kişilerin bankadan kredi onayı alabilmeleri belirli kriterleri karşılamalarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kredi kullanma şartları arasında yer alan kurallardan biride kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişinin yaşıdır. Bu yaş sınırı bankalar tarafından biraz daha yukarı çekilerken eskiye oranla 70 / 75 yaşa kredi veren bankalar sayı olarak artık çok daha fazladır.

70 Yaşa Kredi Veren Bankalar 

Türkiye yaş ortalaması her geçen gün yükselmeye devam ederken bankalar tarafından uygulanan kredi kullanma yaş sınırı da yukarıya çekilmeye devam edilmektedir. Özellikle de emekli kredi kullanma yaş sınırı için uygulanan sınır bazı bankalar tarafından artık 80 yaşa kadar esnetilebilmektedir.

Bu amaç doğrultusunda bankadan kredi çekmek isteyen emeklilere yaşlılıklarını rahat geçirmeleri için maddi deste alma özgürlüğü sağlanmaktadır. 70 yaş üstü kredi veren bankalar arasında;

  • Ziraat Bankası emekli kredisi
  • Vakıfbank emekli kredisi
  • Denizbank emekli kredisi
  • TEB emekli kredisi
  • ING Bank emekli kredisi
  • Aktif Bank emekli kredisi
  • Şekerbank emekli kredisi seçenekleri yer almaktadır.

75 Yaş Üstü Kredi Çekebilir Mi?

70 / 75 Yaşa Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

70 / 75 Yaşa Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Kredi kullanmak isteyen emekliler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında “kaç yaşından sonra kredi verilmez?” sorusu yer almaktadır. Pek çok banka 75 yaşa kredi veren bankalar arasında yer almakta olup hatta bazı bankalarda bu sınır 80 yaşa kadar çekilebilmektedir. Denizbank kredi yaş sınırı için uygulanan sınırda 75 yaştır. 75 yaşında kredi kullanmak isteyen kişilerin tek dikkat etmeleri gereken yukarıda yer alan listede bulunan bankalar arasından seçimde bulunarak kredi başvuru formu doldurmaktır.

80 Yaşında Kredi Çekilir Mi?

80 yaş üstü kredi veren bankalar denildiği zaman listede sadece Aktif Bank yer almaktadır. Aktif Bank emekli kredisi için 80 yaşındaki müşterilerine en fazla 3 yıl vadeli ihtiyaç kredisi kullanma hakkı vermektedir. Ancak 80 yaşa kredi veren bankalar denildiğinde ise bu listeye Vakıfbank emekli kredisi ve Ziraat Bankası emekli kredisi paketleri de girer.

Bu bankalardan kredi çekmek isteyen emeklilerin dikkat etmesi gereken nokta kredi vadesi ile yaşlarını toplayarak bu şekilde 80 yaşı aşmamaktır Örneğin 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bir emekli en fazla 76 yaşında olmalıdır. 76 yaş + 4 yıl kredi vadesi = 80 yaş şeklinde hesaplama yapılmaktadır. Ayrıca Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası 2017 / 2018 adlı yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz