Yıllardır hayalini kurduğunuz araba için nihayet bir miktar peşinat biriktirdiniz, ancak çekeceğiniz kredi tutarı için aylık ödemelerin sizi aşabileceğini düşünüyorsanız, vade sayısını arttırarak aylık ödemelerinizi düşürebilirsiniz. Her bankada olmasa da, bazı bankalarda 0 ve 2. el arabalar için 60 ay vadeli taşıt kredisi bulunuyor. Bu bankalardan biri de Yapı Kredi.

Teminat olarak satın alacağınız arabayı göstererek, kefilsiz taşıt kredisi alabileceğiniz Yapı Kredi, uygun faiz oranları ile araba sahibi yapıyor. Ayrıca bazı firmalardan yapacağınız araba alışverişlerinde, firmanın Yapı Kredi ile anlaşması varsa, daha düşük faiz oranlarından yararlanmanız da mümkün. Gelin isterseniz,Yapı Kredi 60 ay vadeli taşıt kredisi için örnek ödeme tablosuna bir bakalım…

Öncelikle şunu hatırlatmakta yarar var; bankalardan taşıt kredisi kullanabilmek için, arabayı alırken ödeyeceğiniz peşinat tutarı araba değerinin minimum %30’u kadar olmalıdır. Diğer bir deyişle araba değerinin %70’ine kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. 20.000 TL’lik bir taşıt kredisi için örnek ödeme planı şu şekilde olacaktır;

  • 20.000 TL taşıt kredisi için 24 ay vade seçeneğini tercih ederseniz; aylık faiz oranı %1,20’dir. Aylık taksit tutarı ise 992 TL’dir.
  • 20.000 TL taşıt kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih ederseniz; aylık faiz oranı %1,20’dir. Aylık taksit tutarı ise 716 TL’dir.
  • 40.000 TL taşıt kredisi için 24 ay vade seçeneğini tercih ederseniz; aylık faiz oranı %1,20’dir. Aylık taksit tutarı ise 1983 TL’dir.
  • 40.000 TL taşıt kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih ederseniz; aylık faiz oranı %1,20’dir. Aylık taksit tutarı ise 1432 TL’dir.

Denizbank ise Kobi’lere destek oluyor ve 60 ay vadeli taşıt kredisinden yararlandırıyor. Araba alırken nakit sıkıntısı çekmek istemeyen Kobi’ler için düzenlenen bu kredi, uygun faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile sizi araba sahibi yapıyor.

Aylık eşit taksit ödemeleri, ertelenen ödeme seçenekleri sunan Denizbank; ticari taksi alımları, taksi plakası alımları, otobüs alımları, minibüs ve dolmuş alımları, taşımacılık sektörü ve servis alımları için bu krediden yararlanmanıza olanak sunuyor.

Bu krediden yararlanmak isteyenler için bankaların; ek bilgi isteme, ek teminat isteme, kefil isteme, faiz ve komisyon oranlarını değiştirme hakları bulunmaktadır. Sıfır ve ikinci el ticari araçların değerinin %75’ine kadar Denizbank 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Bankanın bireysel müşterilerine sunduğu taşıt kredilerinde vade oranı maksimum 48 aydır. 0 ve 2. el araçlarınız için uygun faiz ve ödeme seçenekleri ile araba sahibi olabilirsiniz. 25.000 TL’lik taşıt kredisi ihtiyacınız için Denizbank’tan aylık %1,39 faiz oranı ile kredi alabilirsiniz.