Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kredi ödemesinde sıkıntı yaşamamaları açısından kredi vadesini çok doğru bir şekilde belirlemeleri gerekmektedir. Çünkü kısa tutulan kredi vadesi yüksek aylık ödemeler anlamına gelmekte olup kişinin ödemelerinde zorlanmasına neden olabilir. Aylık geliri düşük olan kişilerin bu nedenle kredi vadesini mümkün olduğunca uzatarak düşük taksitli kredi kullanmaya yönelmeleri gerekir. 60 ay vadeli kredi veren bankalar bu konuda size yardımcı olacaktır.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 

Ülkemizde kullandırılan tüm krediler belirli yasalar çerçevesinde verilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından uygulanan bu kurallardan biri de en uzun ihtiyaç kredisi vadesi için belirlenen sınırdır. Bu sınırlama nedeni ile ne yazık ki normal ihtiyaç kredisi paketlerinde kullandırılan en uzun kredi vadesi sınırı 48 ay olarak uygulanmaktadır. Yani bankalar en fazla 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmakta olup 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunmamaktadır.

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar 

Taşıt kredisi kullanarak yeni araba satın almak isteyen kişiler için de bankalar en fazla 48 ay vadeli taşıt kredisi kullandırmaktadır. 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sınırlamasının 48 aya getirilmesi ile bankacılık sektöründe 48 ay vadeli araç kredisi sınırlandırılmasının da 60 ay vadeli araç kredisi olarak revize edilmesi beklenmekte olup bu konuda çalışmalar sürmektedir.

60 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar 

Konut kredisi kullandıran tüm bankalar aynı zamanda 60 ay vadeli kreid veren bankalar arasında bulunmaktadır.