Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilere sunulan konut kredisi vade seçeneklerinden biri de 60 ay vadeli konut kredisi paketidir.

Bu paketi çok fazla tercih edilir kılan yanı ise düşük tutulan vade süresi nedeni ile toplamda ödenmesi gereken konut kredisi faiz tutarını büyük oranda azaltması ve kullanılan kredi tutarına bağlı olarak rahat ödenebilecek kredi aylık taksit tutarı oluşturmasıdır.

60 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisi

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken önemli noktalardan biride doğru konut kredisi tutarını mümkün olan en doğru aylık taksit seçeneği ile kullanabilmektir. Bu sayede zorlanmadan kullanılan konut kredisinin geri ödemesi gerçekleştirilirken aynı zamanda da mümkün olan en düşük faiz yükü ile bu süreç tamamlanmış olur.

Örnek vermek gerekirse 100 Bin TL konut kredisi kullanan bir kişinin bu tutarı 120 ay vadeli konut kredisi olarak kullanması durumunda aylık ödeyeceği konut kredisi taksit tutarı 1.535 lira civarı olurken bu durumda konut kredisi toplam geri ödemesi ise 185 bin 336 lira rakamına denk gelmektedir. Aynı kredinin 60 ay vadeli olarak kullanılması durumunda ise aylık konut kredisi taksit tutarı 2 bin 230 liraya çıkarken geri ödenecek konut kredisi toplamı ise 135 bin 179 liraya düşmektedir.

Yanı kısa vadeli konut kredisi kullanarak ödeyeceğiniz tutarı toplamda 50 bin liraya kadar azaltmanız mümkündür. Ancak burada kişinin kredi faiz yükünden kurtulmak adına ödeyemeyeceği bir aylık taksit tutarı üzerinden kredi kullanmaması da çok önemlidir.