60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2016

Günümüzde bankalar tarafından en çok kullandırılan kredi paketleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi nakit ihtiyaçlardan eğitim giderlerine kadar farklı pek çok amaç için kullanılabilmektedir. Ancak normal ihtiyaç kredisi paketleri için ne yazık ki ihtiyaç kredisi vade sınırlaması uygulanmakta olup bankalar en fazla 36 ay vadeli kredi kullanımına izin vermektedir.

Yani teknik olarak 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı mümkün olmayıp sadece konut kredisi ve eğitim kredisi için 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Yani kullanmak istediği krediyi eğitim giderlerine harcayacak olan kişilere bankalar 60 ay vadeli kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Bu bankalardan biri de Denizbank olarak öne çıkmaktadır. Kullandırılan Denizbank eğitim kredisi ile 60 ay vadeli kredi kullanımına izin verilmektedir.

Bu kredi genelde 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler tarafından tercih edilmeye çalışılsa da mutlaka kredinin eğitim giderleri için kullanılma şartı bulunduğu için bunun dışında başka amaçlar ile kullanımına izin verilmemektedir. Yani eğitim kredisi başvurusu için mutlaka öğrenci belgesi, öğrenci kabul belgesi gibi giderin eğitime harcandığını gösteren bir belge talep etmektedir.

Bunun dışında 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı ne yazık ki mümkün değildir. Yani 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2016 yılında da yasal zorunluluklar nedeni ile sadece eğitim giderleri için eğitim kredisi kullandırabilmek te diğer ihtiyaç kredisi paketlerinde ise 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.