6 ay ertelemeli kredi veren bankalar nakit ihtiyacı olan ve geri ödeme konusunda kolaylık isteyen kişilerin imdadına yetişmektedir. 6 ay ertelemeli kredi veren bankaları yazımızda bulabilirsiniz. 

Ertelemeli kredi veren bankalar nakit para ihtiyacı olan ve fakat uzun süre geri ödeme yapamayacak olan kişilerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Kredi kullanan kişiler hemen geri ödeme yapmaya başlamadıkları için bu kişilerin işleri oldukça kolay hâle gelmektedir. Ertelemeli krediler genellikle yeni iş kuran ve borçlarını kapatmak isteyen kişilerin işine yaramaktadır.

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli kredi denildiğinde akla genellikle iki ay ertelemeli krediler ya da üç ay ertelemeli krediler gelir. Ancak 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar da vardır. Bu krediler müşterilerin çok işine yaramaktadır. Aldığı kredinin geri ödemesini 6 ay boyunca yapmayan kişi ödemelerini daha kolay bir şekilde yapmaktadır.

6 ay ertelemeli kredileri her banka vermemektedir. Bu tür kredileri veren bankalar ülkemizde Şekerbank ve TEB’dir. Bu bankalar 6 ay ertelemeli kredileri her zaman vermemektedirler. Yani yılın her döneminde bu kredileri almak mümkün olmamaktadır. 6 ay ertelemeli kredileri yeni yıla girerken ya da yaz aylarının başında bulmak daha çok mümkün olmaktadır.

Bayramların Başlarında 6 Ay Ertelemeli Kredi Bulmak Mümkündür

Yukarıda sıraladığımız 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar yeni yılda ve yaz aylarının başında 6 ay ertelemeli kredi verdikleri gibi aynı zamnda kurban bayramının başında ve ramazan bayramının başında da da verebilmektedirler. Yani önemli olan bu dönemleri yakalayarak 6 ay ertelemeli kredilere başvuru yapabilmektir.

6 Ay Ertelemeli Kredi Faiz Oranları

6 ay ertelemeli kedi veren bankalar faiz oranı konusunda müşterinin lehine davranmaktadırlar. Yani diyelim ki 6 ay ertelemeli kredi veren bankaların birinden kredi aldınız. Kredi aldığınız zaman bankanın krediye yansıtmayı belirlediği faiz oranı neyse 6 ay sonra o faiz oranı üzerinden ödeme yapmaya başlarsınız. Sonraki taksit ödemeleriniz için uygulanan faiz oranı değişmez. Yani 6 ay sonra faiz oranları yükselse de düşse de siz krediyi aldığınız zaman güncel olan faiz oranı üzerinden geri ödeme yaparsınız.

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar bu kredileri 24 ay vadeli olarak vermektedirler. Bu kredi türü en fazla borçlarını kapatmayı düşünen ve iş kurmayı düşünen kişilerin işine yaramaktadır. Eğer iş kurmayı düşünüyorsanız ve gerekli sermaye elinizde yoksa ilk aşamada bu şekilde bir ertelemeli kredi alarak işinizi kurabilir ve 6 ay sonra ödemeye başladığınızda çok zorlanmazsınız. Ancak ilk birkaç ay içinde geri ödeme yapmaya başlamak sizi zorlayabilir.

Borçlarınız varsa ve bunları kapatmak için 6 ay ertelemeli kredi alırsanız bu kredi ile hem borçlarınızı kapatabilir hem de 6 ay sonra ödeme yapmaya başlayacağınız için geri ödemenizi rahatça yapabilirsiniz.