Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası ile nakit ihtiyaçlarınızı çok daha avantajlı koşullar altında gidermenizi sağlıyor. Sizde ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyorsanız krediniz Garanti Bankası şubeleri ve Garanti Bankası internet sitesinde sizleri bekliyor.

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veren Garanti Bankası ihtiyaç kredisi paketi ile aylık yüzde 1.44 faiz oranı uyguluyor. Düzenlenen kampanya ile Garanti Bankası güncel ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.44 seviyesine çekilerek 15 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde geri ödemeleri 563 lira seviyesine çekiliyor.

BDDK tarafından çıkarılan yasa kapsamında 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilmediği için banka en fazla 3 yıl vadeli ihtiyaç kredisi kullandırabilirken kredi dosya masrafı da alınmıyor. Yani Garanti Bankası dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanımına izin veriyor ancak sigortanın geri ödemesini teminat altına almak adına kredi kullanan kişiye hayat sigortası yaptırılıyor. İhtiyaç kredilerinde hayat sigortası zorunlu olarak görülmese de banka hayat sigortası yaptırmadan ihtiyaç kredisi kullanımına kesinlikle izin vermiyor. Bu nedenle mutlaka hayat sigortası yaptırmanız isteniyor. Kredinin aylık maliyet oranı yüzde 1.79 olurken yıllık maliyet oranı ise yüzde 21,48 olarak uygulanıyor.