Bankalardan en çok kullanılan kredi tutarlarından biri de 5 bin lira kredi paketidir. İhtiyaç kredisi paketlerinde vadenin kısa tutulması durumunda ödenecek olan faiz yükü de azaldığı için kredi vadesi mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Yapılan yasal düzenlemeler ile beraber ihtiyaç kredisinde en uzun vade 48 ay olarak uygulanmakta olup 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına da izin verilmektedir. 5000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi kullanılması durumunda ise ödenecek olan tutar hangi bankanın seçileceğine bağlı olarak değişmektedir.

İş Bankası 5000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin İş Bankası 5 bin lira kredi paketini 24 ay vadeli olarak seçmeleri durumunda aylık ödemeleri 249 liraya denk gelmektedir. İş Bankası maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında ise İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,18 seviyesine çekilmekte olup kredinin aylık ödemesi ise 247 liraya düşmektedir.

Yapı Kredi 5000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Yapı Kredi 5 Bin TL kredi paketinde 24 ay ödeme vadesini seçen müşterilerine aylık ödemesi 252 liradan kredi kullandırmaktadır. Bu kredi paketinden yararlanan kişilerin ise toplam kredi geri ödemesi 6.091 liraya tekabiül etmektedir.

Garanti Bankası 5000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Garanti Bankası kış kredisi kampanyası kapsamında Garanti Bankası 5 bin lira kredi kullanmak isteyen kişilere aylık ödemesi 268 lira olmaktadır. Bankanın internet sitesi üzerinden Garanti Bankası kredi hesaplaması yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası 5000 TL 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 5 bin lira ihtiyaç kredisi paketini 24 ay vadeli kredi kullanılması durumunda ayık ödemesi 244,78 lira olmaktadır.