48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

Borsa Ne İşe Yarar?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin bir çoğu aylık taksit tutarlarının daha düşük olması nedeni ile uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istemeyi tercih etmektedir. Ancak Bankacılık Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile beraber ihtiyaç kredisi vadeleri 36 ay ile sınırlanmaktadır.

Bu nedenle günümüzde 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunmamaktadır. Ancak ihtiyaç kredisi başvurusu değil de konut ipoteği gösterilerek kullanılan kredilerde uzun vadelerin kullanılmasına izin verilmektedir. İlgili kanun çıkmadan önce 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar bulunmakla beraber kredi kullanımının çok artış göstermesi nedeni ile böyle bir karar alınmış ve tüm ihtiyaç kredisi paketlerinde vade 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

İhtiyaç kredisi başvurusu için bu nedenle bankalar yasalar gereği sınırlandırıldıkları için 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verebilmektedir. Daha uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise mutlaka ipotek gösterebilecekleri bir taşınmazın bulunması gerekmektedir. Ancak bu taşınmazın kredi kullanmak isteyen kişiye ait olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Tüketici Kredisi İçin 48 Ay Vadeli Kredi Müjdesi Yolda!

2 YORUMLAR

  1. bankaların uzun vadeli kıredileri uzatılmalı neden dersenız bır emeklı 800 tl maaş alıyor adam düğün yapacak 36 ay vadeli çekiyor ama ödemesi zor oluyor lütfen biran önce kıredilerin 48 aya veya 60 aya çıkarılmasınını istiyoruz akp seçimden önce her vadleri yapıyordu secim bitınce milleti tanımıyorlar

    • bankaların uzun vadeli kıredileri uzatılmalı neden dersenız bır emeklı 800 tl maaş alıyor adam düğün yapacak 36 ay vadeli çekiyor ama ödemesi zor oluyor lütfen biran önce kıredilerin 48 aya veya 60 aya çıkarılmasınını istiyoruz akp seçimden önce her vadleri yapıyordu secim bitınce milleti tanımıyorlar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.