Kredi taksit tutarlarının daha düşük olması nedeni ile ödeme kolaylığı sağlaması 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin sayı olarak artmasına neden olmaktadır.

Çıkarılan yasalar ile beraber 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sınırlandırılması getirilmesi uzun vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişileri hayal kırıklığına uğratırken yoğun talep nedeni ile hükümet bu uygulamada geri adım atmak zorunda kaldı.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yasal uygulamanın değiştirildiği müjdesi bizzat Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilirken bu müjde ile beraber artık ülkemizde ihtiyaç kredisi kullandıran tüm bankalar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Yasal uygulamanın Resmi Gazete ‘de yayımlanmasının ardından 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar tarafından tüketicilerin talep etmeleri durumunda 48 ay vadeli kredi kullandırılmaya başlanacak.

İhtiyaç Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzenlenen kampanyalardan yararlanarak 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ilk birkaç ay beklemede kalarak hemen kredi başvurusunda bulunmamaları öneriliyor. Çünkü bankaların artan kredi kullanma talebinden en iyi şekilde yararlanmak amacı ile ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemeleri ve ihtiyaç kredisi faiz oranları için indirime gitmeleri bekleniyor.

Yani kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin biraz beklemeleri durumunda çok daha uygun koşullarda avantajlı ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanmaları daha mümkün görünüyor. Kredi vadesinin uzaması durumunda ödenmesi gereken faiz yükünün artması nedeni ile de aylık taksit tutarlarını ödeme konusunda zorlanmayacak olan kişilerin uzun vadeli krediler yerine kısa vadeli kredi paketlerini tercih etmeleri öneriliyor.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Son 6 ayda adınıza kesilmiş olan fatura
  • 6 Adet vesikalık fotograf
  • İkametgah belgesi

yukardaki evraklar ile sizlerde bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Bankaların 48 ay vade oranlı ihtiyaç kredisi paketleri ise aşağıdaki gibidir.

Garanti Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kredi Türü İhtiyaç Kredisi
Kredi Adı Bahar Kredisi
Minimum Vade 3 Ay
Maksimum Vade 48 Ay
Minimum Kredi Tutarı 1.000 TL
Maksimum Kredi Tutarı 500.000 TL

Vakıfbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kredi Türü İhtiyaç Kredisi
Kredi Adı VakıfBank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi
Minimum Vade 3 Ay
Maksimum Vade 48 Ay
Minimum Kredi Tutarı 1.000 TL
Maksimum Kredi Tutarı 90.000 TL

Halkbank 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kredi Türü İhtiyaç Kredisi
Kredi Adı Özel Sektör ve Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi
Minimum Vade 3 Ay
Maksimum Vade 48 Ay
Minimum Kredi Tutarı 500 TL
Maksimum Kredi Tutarı 50.000 TL

Enpara 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

Kredi Türü İhtiyaç Kredisi
Kredi Adı Masrafsız İhtiyaç Kredisi
Minimum Vade 3 Ay
Maksimum Vade 48 Ay
Minimum Kredi Tutarı 1.000 TL
Maksimum Kredi Tutarı 50.000 TL