Konut kredisi kullanmak isteyen kişilere sunulan özel hizmetlerden biri de 3 ayda bir ödemeli konut kredisi paketleridir. Bu paketler özellikle de 3 ayda bir maaş alan emeklilerin kullanımına uygundur. Çünkü aylık ödemeli konut kredilerinde uygulanan konut kredisi faiz oranları çok daha düşüktür.

Bu nedenle konut kredisi başvuru formu dolduran kişilerin bu hesaplamayı çok iyi şekilde yapmaları gerekir. Burada ödeme 3 ayda bir yapıldığı için 3 aylık taksit tutarı bir kerede yatırılır. Yani 3 ay da bir aylık ödeme tutarı kadar para yatırılması söz konusu değildir. Bu nedenle 3 ay da bir ödenen kredi taksitlerinin tek avantajları aylık maaş almayan kişilere sıkıntıya düşmeden 3 ay da bir toplu ödeme yapma imkanı sunmasıdır.

Bu tip kredilerin hesaplamalarında daha farklı bir formül kullanıldığı için internet siteleri üzerinden yapılan başvurularda hesaplamalar yapılamamaktadır. Konut kredisi hesaplaması yapılması için bankaların müşteri hizmetleri temsilcileri hizmet vermektedir. Bankadan yapılan hesaplama sonucu belirlenen taksit tutarının uygun olması durumunda aynı zamandan konut kredisi başvurusu formunu doldurarak konut kredi onay sürecini de başlatmış olursunuz.