Günlük iş yaşamı ya da emeklilik hayatı içinde acil nakit ihtiyaçların doğması durumunda bankaların sunduğu cazip kredi imkânlarından faydalanarak anında ihtiyaç duyduğunuz nakde kavuşabilirsiniz. Özellikle bayramlar ya da özel günlere ait bankaların müşterilerine sunduğu bazı kredi avantajları bulunuyor. Kredi avantajları içinde müşteriler için en cazip gelen uygulamalardan birisi de 3 ay ertelemeli kredi uygulamasıdır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Uygulamasının Müşteri İçin Önemi

3 ay ertelemeli kredi uygulaması son derece cazip bir kampanya olup müşterilerin talep ettikleri ve onayını aldıkları kredi sonrasında harcamalarını yaparak üç ay boyunca geri ödeme planında dahil olmamaları bu dönemde de kendilerini nakdi olarak rahat hissetmelerine ve ödeme planında üç ayın boş olmasına sebep olur. Bu işlem sonrasında alınan kredinin ödemesi de üç ay sonra başlar ve vade tarihi bitimine kadar aylık olarak devam eder.

3 Ay Ertelemeli Kredi Türleri Hangileridir?

Bazı bankalar müşterilerine kolaylık sağlayacak olan 3 ya da 4 ay gibi süreler ile ertelemeli kredi uygulamasını hayata geçiriyorlar. Bu kampanya uygulaması sayesinde ayrıca müşteri de kazanmanın avantajını yaşıyorlar. Bankaların sundukları 3 ay ertelemeli krediler genellikle ihtiyaç kredileri olmaktadır. Fakat bunun yanı sıra ertelemeli kredi kampanyalarında konut ve esnaf ya da Kobi kredi uygulamalarında da sıklıkla görülmektedir.

3 Ay Ertelemeli Kredi İçin Hangi Bankalara Başvurulabilir?

2018 yılı itibari ile 3 ay ertelemeli olarak kredi imkânı sunan banka isimlerini aşağıda incelemeniz mümkün. Sizin için en uygun olan banka seçimini yaparak kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

  1. ING Bank

3 ay ertelemeli 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Yaklaşık olarak %1,39 ve %1,69 faiz oranlarına sahip olan kredilerden faydalanmak için banka şubelerini ya da internet bankacılığını ziyaret edebilirsiniz.

  1. Akbank

3 ay ertelemeli kredi imkânından faydalanabileceğiniz bir diğer banka ise Akbank olarak söylenebilir. 3 ay ertelemeli kredi de 45 ay uygulanıyor. Banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisinin aylık faiz oranı ise yaklaşık 1,30 olarak açıklandı.

  1. QNB Finans Bank

3 ay ertelemeli kredi kampanyasını müşterilerine sunan bir başka banka ise QNB Finans Banktır. Bankanın sunduğu 45 ay vade imkânı Akbank ile aynı olup aylık uygulanacak olan faiz uygulamasında %1,29 ve %1,76 olarak değişim gösteriyor. QNB Finans Bank 3 ay ertelemeli kredi kampanyasını Akbank gibi ihtiyaç kredilerinde kullandırmaktadır.

  1. TEB

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyasını müşterilerin 48 ay olarak sunan TEB bankası aylık uygulanacak olan faiz uygulamasında ise %1,33 olarak belirledi. 2018 yılı içinde TEB bankasına giderek 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredi talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Halk Bankası

3 ay ertelemeli olarak banka müşterilerine ya da banka müşterisi olmak isteyenlere sunulan kampanyalı krediler Halk Bankası bünyesinde de yer alıyor. Halk Bankası 3 ay ertelemeleri kredi kampanyasında kredi türü olarak konut kredisi seçimini yapıyor. Böylelikle konut kredinizi 3 ay ertelemeli 120 ay vadeli ve Halk Bankasından %0,88 ile %1,15 arasında olan aylık faiz oranları ile talep edebilirsiniz.

  1. Vakıf Bank

3 ay ertelemeli olarak sunulan banka kredi kampanyalarında farklı bir kredi imkanına yer açan Vakıf Bank, kredi türü olarak Kobi krediye yer açarken ertelemede bir ay daha atlatarak 4 ay erteleme imkanını da müşterilerine sunuyor. Banka tarafından belli bir faiz oranının açıklanmadığı krediden yararlanmak için hemen başvuru