240 Ay Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

240 ay vadeli konut kredisi faiz oranları düştü. Eğer konut alma planlarınız varsa ve şimdiye kadar hep bir kampanya olsun diye beklediyseniz bu konut kredisi kampanyasından yararlanabilirsiniz. 240 ay vadeli konut kredisi faiz oranlarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

240 ay vadeli konut kredisi almak faiz oranlarından dolayı zor olabilmektedir. Ancak Ocak ayının sonunda başlatılan bir konut kredisi kampanyası sayesinde siz de düşük peşinat oranlarıyla konut sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi kampanyası Emlak Konut GYO tarafından yapılmakta ve 31 Mart’ta kampanya sona ermektedir. Bu kampanya konut almak için bir kampanya ya da bir fırsat bekleyenler için birebirdir. Çünkü hem faiz oranları düşüktür hem de peşinat oranı düşüktür. Öyle ki, %5 peşinat vererek konut kredisini almanız mümkündür. Bildiğiniz gibi konutlarda %20 peşinat alınmaktadır. Ancak öncelikle %5 peşinat vermeniz ve konutu teslim alacağınız zaman kalan %15 peşinatı vermeniz konutunuza sahip olmanız için yeterli olmaktadır.

240 ay vadeli konut kredisi kampanyasından yararlanmak için bankalar size üç farklı vade seçeneği sunmaktadır. Bunlardan biri 60 ay vadeli konut kredisidir. Konut kredisini 60 ay vade ile aldığınızda faizsiz geri ödeme yapmanız mümkündür. Yani bu krediye %0 faiz uygulanmaktadır. Ancak 5 yıllık vadede borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Diğer bir seçenek 120 ay vadeli konut kredisi almaktır. Bu da 10 yıllık süreye denk gelmektedir. Bu durumda kredinize uygulanacak faiz oranları %0,40 ve %0,50 arasında olmaktadır. Son ve en uzun vadeli seçenek 240 ay vadeli konut kredisidir. Bu da 20 yıl vadeye tekabül etmektedir. Bu durumda kredinize %0,70 ve %0,80 arasında faiz yansıtılacaktır.

Konut kredisi kampanyası iki ay sürecektir. Ancak bu kampanya kapsamında her ilden konut almanızın mümkün olmadığını bilmelisiniz. Emlak Konut GYO bu konut kampanyasına tüm evleri dahil etmemektedir. Yani bu konut kredisi kampanyası ile sadece İstanbul, Ankara, Konya, Denizli ve Nevşehir’de bulunan konutları satın alabilirsiniz. Ancak daha sonra Konut Gelişticileri ve Yatırımcıları Derneğinin (KONUTDER) ve (GYODER) Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin de kampanyaya dahil olmasıyla konutların sayısı artmıştır. Kampanyalı konut kredisi alabileceğiniz bankalar Albaraka Turk, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankasıdır. Bu bankalar yazımızda belirttiğimiz vadelerle ve faiz oranlarıyla konut kredisi vermektedirler. Siz de kampanyadan yararlanmak istiyorsanız bu bankalardan birine başvurabilirsiniz.

Konut fiyatlarının yakın zamanda artacağı gibi ön görüler söz konusu olsa da Emlak Konut GYO alınan konutların fiyatlarında artış yapılmayacağını belirtmektedir. Yani konutların fiyatlarında artış olsa da bu konut kredisi kampanyasından yararlanarak almak istediğiniz konutların fiyatlarında artış yapılmayacaktır. Elinizi çabuk tutarsanız siz de bu kampanyadan yararlanabilir ve hayâlinizdeki konuta kavuşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.