Hem engeli olan hem de engeli olanlara bakmakla yükümlü olan kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile özürlü maaşı bağlanması uygulamasına geçilmiştir. Özürlü maaşı belirli periyodlar dahilinde verilmekte olup maaş almak isteyen kişilerin yine belirli şartları taşımaları kanuni bir zorunluluktur.

2022 Özürlü Maaşı 

Her 3 ay da bir düzenli olarak hak eden kişilerin adına açılan banka hesaplarına yatırılan özürlü maaşlarının 2022 kodu ile hesaplara geçirilmesi halk arasında bu maaşın 2022 engelli maaşı olarak anılmasına neden olmaktadır. Bu maaşı almaya hak kazanan kişilerin evden çıkarak maaşlarını almaları zahmetli olduğu için devlet 3 aylık engelli 2022 maaşı sorgulama hizmeti de vermektedir.

E Devlet Üzerinden Engelli / Özürlü Maaşı Sorgulama 

En kolay sorgulama yapabileceğiniz yöntem e devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak engelli maaşı sorgulamasında bulunmaktır. E devlet internet sitesi üzerinden kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş yaparak Sosyal Güvenlik Kurumu SGK bölümüne gelerek sorgulama yapmanız mümkündür. Buradan kendinize ait SGK sayfasına sistem sizi otomatik olarak yönlendirecektir.

2022 Aralık Maaşı 2016

2017 yılına sayılı günler kala Aralık maaşları için de meraklı bekleyiş devam etmektedir. Bankanızı arayarak 2022 maaş bedelinizin yatırılıp yatırılmadığını sorgulamanız ya da bağlı bulunduğunuz ilde yer alan SGK hizmet müdürlüğü ile iletişime geçme imkanınız bulunmaktadır.