2018 de araç sahiplerinin belini bir hayli bükecek olan ve %40 lık artış sonrası  güncel MTV tablosu aşağıdaki gibi olması bekleniyor.

2018 de Güncel MTV tablosu

2018 de Güncel MTV tablosu

Bizlerde sizler gibi %40’lık artışın bir anca önce uygulanmadan iptal edilmesini temenni ediyoruz.

Bu  zam haberinden sonra Maliye Bakanı Naci Ağbal ise aşagıdaki gibi açıklamada bulundu ;

 8. İstanbul Finans Zirvesi”nde konuştu.ÿBakan Ağbal, açılış konuşmasının ardından program moderatörünün sorularını yanıtladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’ne 2018 yılından geçerli olmak üzere yüzde 40 zam yapılmasına yönelik bir soru üzerine, Naci Ağbal, “MTV her sene artıyor. Enflasyon ne kadarsa otomatik olarak artıyor.

Eğer biz bu düzenleme yapmasaydık MTV, 2018 yılında yüzde 15 oranında artacaktı. Örneğin bu sene 500 lira MTV ödemiş bir vatandaş, gelecek sene hiçbir müdahale yapmamış olsaydık 575 lira ödeyecekti. İki taksite böldüğümüzde yaklaşık olarak 32,5 lira fazla ödeyecekti. Şimdi biz yasal bir düzenleme yaptık. MTV’de yeni bir tarife ürettik. Bu tarifeye göre rakamlar bunlardır. Bu rakamlarla önceki rakamları kıyasladığımızda bir artış olarak karşımıza çıkıyor. Bu sene 500 ödedi, gelecek sene 575 ödeyecekti. Şimdi vatandaşımıza diyoruz ki 700 lira öde. Herkes aynı arabayı kullanmıyor. Herkesin aynı yaşta arabası yok. Vatandaşın bu konudaki tepkisine hak veriyorum. Vatandaşlarımız bu konuda her zaman duyarlı olsunlar, başımızın üstüne. Burada bir sorun yok” diye konuştu.

bu açıklama ile yüreklerimize su serpildi