Borsada 2018 yılında birçok hisse senedi takipçilerine ve yatırımcıların oldukça ciddi miktarlarda yükseliş gösterip yatırımcılarını kazandırmıştır.

Hangi Hisse Senetleri Kazandırdı

En çok kazananların başında Ege Endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi gelmektedir. Bu şirket otomotiv sektörü üzerine dingil ve dingil parçaları üretimi yapmaktadır. Toplamda iki fabrika ile sektöre hizmet veren bu şirket hem yurt içinde hem de yurt dışından taliplerinin ve müşteri olduğu görülmektedir. 2010 yılında 12 Türk lirasından yatırım yapanlar 6 yıl sonra hisse değerlerinin 320 Türk lirası olduğunu görmüşlerdir. 2017 yılında çok büyük bir ilerleme sergilemiştir.

2017 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2017 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

En çok kazandıran hisselerden bir diğer firma ise Goodyear Lastikler T.A.Ş. firması olmuştur. 1898 yılında küçük bir miktarda borç parayla kurulan ve o günden bu güne kadar büyüyerek bugünlere gelmiş bir şirkettir.

Goodyear hisseli 2010 yılında 18 Türk lirası gibi yatırıma açık bir şirketti ve 18 Türk liralık yatırım yapan insanlar şuanda hisse değerinin 140 Türk lirası olduğunu görmüşlerdir. 2016 yılında yatırımcılarına oldukça iyi bir miktarda para kazandırmıştır.

2017 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

2017 Yılının En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

Kazandıran bir diğer firma ise Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları Anonim Şirketidir. Bu firma düz cam, cam ev eşyaları, cam ambalaj ve kimyasallar gibi ve benzeri ürünlerin üretimini yaparak sektöre hizmet vermektedir. Bu firma 13 farklı ülkede kurduğu fabrikalarla 20 çalışana ulaşmıştır. Ve dünyanın hemen hemen her yerine ürettim yaptığı ürünleri göndermektedir.

Bu firma İstanbul borsasında işlem görmeye başladığı günden beri tüm yatırımcılarına hızla kazandırmaya devam etmektedir. Şirkete yatırım yapılmasında en büyük sebeplerden bir tanesi ise şirketin her geçen gün gelişen bir vizyona sahip olması. 2020 yılında sektöründe dünyada ilk üç firma arasına girme iddiası ile yollarına devam etmektedirler.