EFT yani elektron fon transferi dünyada en yaygın olarak kullanılan para gönderme şeklidir. EFT her bankadan hafta içi mesai saatleri arasın da yapılır. İnternet aracılığı ile interaktif hesabı olanlar da yine hafta içi olmak üzere mesai saatleri arasında EFT gönderimi yapabilirler.

Bankalar aracılığı ile EFT gönderimi hafta içi olduğu gibi bankalar arası EFT saatlerin de değişiklik olmaktadır. Banka EFT saatleri olarak internette arama yaptığınız da bankalar arası EFT saatlerinin değiştiğini görürsünüz.

EFT Hangi Günlerde Yapılır
Yukarıda da dediğimiz gibi bankadan EFT yapmak için hafta içi mesai günlerinde yapmak gerekir. Ülkemizde mesai günleri de pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleridir. EFT saatleri de bankadan bankaya değişmektedir. Bankaların EFT yapılan saatlerine bakalım.

Banka EFT Saatleri
Banka EFT saatleri bankaların açılış ve kapanış saatlerine göre değişir ve genel olarak bankalar sabah 09:00 da açılıp akşam 17:00 da kapandığı için EFT saatleri de o saatler arasındadır. Genel olarak birçok banka bu saatler arasında çalışıp EFT saatleri de ona göre düzenlendiği gibi bazı bankalar da bu saatler değişim gösterir. EFT saatleri değişik olan bankalara bakalım.

Garanti Bankası EFT saatleri sabah 09:00 da başlar akşam 17:15 de sona erer. HSBC bankasın da EFT saatleri sabah 08:30 da başlar ve akşam 17:00 da sona erer. Halk Bankası’ n da EFT saati sabah 08:00 de başlar ve akşam da 16:30 da sona erer. Kuveyt Türk Bankası’nda EFT sabah 08:40 da yapılmaya başlanarak akşamda saat 17:10 da sona erer. Şekerbank’da EFT saati sabah 09:00 da başlar ve akşam 17:15 de sona erer. Bu bankaların dışında olan bankaların EFT saatleri yukarı da dediğimiz gibi sabah 09:00 itibari ile başlar ve akşam 17:00 da sona erer